POLICJA 997 9 sty 18:30 | Redaktor
Podglądali pieszych i kierowców [ZDJĘCIA]

fot. Policja

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bydgoskiej komendy obserwowali zachowanie pieszych i kierujących przy ulicy Glinki w Bydgoszczy. Do działań wykorzystali Mobilne Centrum Monitoringu. Policyjne kamery namierzały tych, którzy łamali przepisy ruchu drogowego.

W środę (9 stycznia) przed południem policjanci przeprowadzili działania z użyciem Mobilnego Centrum Monitoringu. Mundurowi przyglądali się pieszym i kierowcom przy ulicy Glinki na wysokości ulicy Białostockiej. Funkcjonariusze byli zainteresowani przede wszystkim ich zachowaniem przy pobliskim przejściu dla pieszych. Zlokalizowane tam kamery z pewnej odległości obserwowały, czy uczestnicy ruchu drogowego stosują się do sygnalizacji świetlnej i czy piesi korzystają z przejść dla pieszych. 

Podczas dwugodzinnej akcji mundurowi ujawnili pięciu pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Trzech z nich zostało ukaranych mandatami karnymi, a dwóch pouczonych. Funkcjonariusze nie odnotowali natomiast przypadków niestosowania się do sygnalizacji świetlnej.

Działania bydgoskich policjantów będą organizowane cyklicznie.

Źródło i foto: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor