POLICJA 997 2 kwi 17:22 | Redaktor
Policjanci pomogli grudziądzance dotrzeć do domu

fot. KWP w Bydgoszczy

89-letniej mieszkance Grudziądza w dotarciu do domu pomogli mundurowi. Kobieta nie była w stanie udźwignąć toreb z zakupami spożywczymi, funkcjonariusze więc podwieźli ją - a sprawunki pomogli wnieść.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego grudziądzkiej komendy rutynowego patrolu zauważyli starszą kobietę, która z trudem dźwigała torby z zakupami. Seniorka szła przy krawędzi ulicy, chwiejąc się i przystając co kilkadziesiąt centymetrów. Mundurowi podjechali do kobiety i spytali, czy się dobrze czuje. Okazało się, że 89-letnia mieszkanka Grudziądza z uwagi na obowiązujący stan zagrożenia epidemicznego w całym kraju zdecydowała się zrobić zakupy na dłuższy czas, by nie narażać się niepotrzebnie i nie wychodzić z domu, ale zakupione sprawunki okazały się dla niej za ciężkie.

Kobieta powiedziała również, że mieszka z niepełnosprawnym synem i jako jedyna mogła wyjść do sklepu. Policjanci zdecydowali się podwieźć starszą osobę oraz pomogli jej wnieść torby z zakupami do domu.

Za postawę i ponadprzeciętne zaangażowanie podczas interwencji policjantom podziękował p. o. komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu insp. Robert Olszewski.

sierż. sztab. Maciej Szarzyński, oprac. red. (skróty, lead)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor