POLICJA 997 5 kwi 13:39 | kd
Policjanci uratowali trzy osoby z palącego się budynku

Patrol bydgoskich policjantów zauważył i zlokalizował pożar. Do czasu przybycia Straży Pożarnej, policjanci wyciągnęli z dwóch budynków zajętych ogniem trzy osoby, które samodzielnie nie były w stanie się wydostać z domów.

3 kwietnia (piątek), około godziny 16:40 patrol z bydgoskiego oddziału prewencji zauważył na jednej z przyległych do ul. Inowrocławskiej ulic, wydobywający się z terenu posesji dym oraz ogień. Policjanci bez zastanowienia ruszyli na miejsce. Palił się warsztat.

Jak informuje policja - widok funkcjonariuszy zainteresował właściciela. Mężczyzna zaskoczony wizytą policjantów wyszedł do nich. Nie zdawał sobie sprawy, że na jego posesji jest pożar. Ogień zajął warsztat, zaparkowane pojazdy oraz drzewa znajdujące się na sąsiadującej posesji. Mundurowi natychmiast powiadomili dyżurnego bydgoskiego Szwederowa, który wysłał na miejsce dodatkowy patrol, a także powiadomił straż pożarną.

W budynku znajdowała się osoba niepełnosprawna, która nie mogła poruszać się o własnych siłach oraz osoba, która się nią opiekuje. Policjanci weszli do pomieszczenia i wynieśli na rękach starszego mężczyznę.

Podczas zabezpieczania terenu policjanci usłyszeli krzyk kobiety. O pomoc wołała osoba, mieszkająca w sąsiedniej posesji. Ponieważ drzwi wejściowe do budynku zajęte były ogniem, mundurowi weszli do mieszkania oknem. Z mieszkania wynieśli kobietę wraz z jej niepełnosprawną córką na zewnątrz.

Zdecydowana i szybka reakcja policjantów z bydgoskiego oddziału prewencji pozwoliła zapobiec tragedii. 

Inf. na podst. KWP Bydgoszcz

kd Autor