POLICJA 997 3 lip 2019 | Redaktor
Policjant z bydgoskiej komendy mistrzem w triathlonie

Bydgoski bohater w środku/fot. Policja

Aspirant sztabowy Marek Kowalczyk reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy wygrał II Mistrzostwa Polski Policjantów w Triathlonie.

Podczas zawodów Susz Triathlon 2019 (23 czerwca) odbyły się II Mistrzostwa Polski Policjantów w Triathlonie na dystansie na dystansie jedna druga ironman. O zwycięstwo na tym dystansie rywalizowało ogółem 296 zawodników, w tym 31 policjantów. Wśród funkcjonariuszy pierwsze miejsce zajął reprezentant Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy asp. szt. Marek Kowalczyk. Drugą lokatę wywalczył st. sierż. Adrian Stempniak z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu, natomiast trzecie miejsce na podium zajął sierż. szt. Daniel Szul z Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Susz Triathlon jest jedną z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych imprez triathlonowych w Polsce. Wieloletnia tradycja zawodów połączona z niepowtarzalnym klimatem powoduje, że Susz uznawany jest za nieformalną stolicę polskiego triathlonu. Była to druga edycja zawodów triathlonowych kierowana specjalnie do policjantów, pracowników policji, jak również emerytowanych funkcjonariuszy i pracowników. Organizacja II Mistrzostw Polski Policjantów w Triathlonie możliwa była dzięki współpracy Komendy Powiatowej Policji w Iławie i Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie z Gminą Susz, Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu oraz Suskim Ośrodkiem Kultury, które to instytucje od wielu lat są organizatorami zmagań triathlonowych w Suszu. Policyjne mistrzostwa zostały ujęte w „Harmonogramie wydarzeń sportowo – rekreacyjnych na rok 2019” objętych patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji.

Asp. szt. Marek Kowalczyk z Oddziałów Prewencji Policji ukończył zawody z czasem 4:16:39. Drugi na mecie st. sierż. Adrian Stempniak z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu miał czas 4:24:42, natomiast trzeci sierż. szt. Daniel Szul z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pokonał dystans w czasie 4:34:06.

Wyłoniono również zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych.