POLICJA 997 21 maj 2019 | Redaktor
Policjantki uratowały ludzkie życie

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

Dzięki szybkiej reakcji policjantek z bydgoskiego Śródmieścia mężczyzna, który chciał targnąć się na własne życie, trafił pod opiekę lekarzy. Interwencja przeprowadzona przez dzielnicowe asp. szt. Izabellę Born oraz mł. asp. Hannę Giza- Łazińską doprowadziła do uratowania ludzkiego życia.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które w minioną sobotę (18 maja) około godziny 11.30 odebrał dyżurny bydgoskich policjantów. Wynikało z niego, że w jednym z mieszkań może dojść do tragedii, gdyż mężczyzna chce targnąć się na własne życie. W tym celu wziął nóż i poszedł do łazienki.

Pod wskazany adres skierowany został natychmiast patrol z bydgoskiego Śródmieścia. Chwilę później okazało się, że sytuacja się zmieniła. Asp. szt. Izabella Born oraz mł. asp. Hanna Giza- Łazińska po dotarciu na miejsce, pod budynkiem, zastały świadka, który wskazał im mężczyznę siedzącego na poręczy balkonu na IV piętrze. Przed skokiem próbowała powstrzymać go zdenerwowana kobieta.

Po wejściu do mieszkania, policjantki natychmiast skierowały swoje kroki na balkon. Tam zastały mężczyznę, który połową ciała był już poza barierką i schodził głową w dół. Asp. szt. Izabella Born oraz mł. asp. Hanna Giza-Łazińska najpierw próbowały rozmową odwieźć desperata od skokua, a gdy to nie poskutkowało, chwyciły go za nogę, a następnie bark, jednocześnie przytrzymując za odzież. W ten sposób po chwili zdołały siłą wciągnąć mężczyznę do mieszkania. Tam, dalej stawiając opór, usiłował wyrwać się policjantkom, jednak bezskutecznie. Po chwili na miejsce dotarły kolejne patrole, karetka pogotowia oraz straż pożarna. 40-latek po obezwładnieniu i opatrzeniu medycznym został przewieziony do szpitala, gdzie pozostał pod opieką lekarzy.

Zdecydowane i natychmiastowe działanie dzielnicowych z komisariatu w bydgoskim Śródmieściu oraz świadka zdarzenia, który powiadomił o sytuacji, pozwoliły szybko dotrzeć do mężczyzny i zapobiec tragedii.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor