POLICJA 997 5 sie 13:08 | kp
Próbował „wypłacić” gotówkę. Podpalił jeden z bankomatów

fot. Policja

33-latek z Kruszwicy próbował włamać się do dwóch urządzeń, które służą do wypłaty pieniędzy. Mężczyzna chciał w ten sposób zdobyć gotówkę na spłatę swoich długów.

Do przestępstw doszło w niedzielny poranek (2 sierpnia). Tego dnia policjanci z Kruszwicy ujawnili dwa uszkodzone bankomaty, w tym jeden z nich był spalony. Po ustalaniu, że bankomaty zostały celowo zniszczone, zaczęto poszukiwania sprawcy.

– Policjanci, prowadząc działania do tej sprawy, ustalili, że za przestępstwem może stać jeden z mieszkańców miasta – przekazuje asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu. Trop okazał się właściwy. Sprawca – 33-letni mieszkaniec Kruszwicy został zatrzymany przez policjantów dzień później (3 sierpnia). Zdaniem policji motywem jego działania była chęć zdobycia gotówki na spłatę długów.

Mężczyzna usłyszał zarzut dwukrotnej próby kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu nie został aresztowany – mieszkaniec Kruszwicy będzie odpowiadał z wolnej stopy. Grozi mu co najmniej 10 lat pozbawienia wolności. – Z uwagi na to, że przestępstwa popełnił w warunkach recydywy, w jego przypadku kara ta może jeszcze wzrosnąć – dodaje asp. szt. Izabella Drobniecka.

fot. Policja

Na podstawie: KPP w Inowrocławiu

kp Autor