POLICJA 997 28 maj 16:16 | mk
Produkował dopalacze w mieszkaniu na Szwederowie

fot. KWP w Bydgoszczy, kadr - red.

Między innymi marihuanę i doniczki z konopiami indyjskimi miał w mieszkaniu 25-letni bydgoszczanin. Policja dobrze znała go już z wcześniejszych przestępstw.

Mundurowi ustalili, że na Szwederowie trzymał m.in. produkowane przez siebie tzw. „dopalacze”. Policjanci trafili pod jego blok akurat w chwili, gdy miał odjeżdżać taksówkę. Wspólnie z mężczyzną poszli do jego mieszkania. - Zabezpieczyli ponad 27 gramów suszu roślinnego w postaci tzw. „maczanki”, dziewięć gramów suszu roślinnego, preparaty służące do produkcji „maczanki”, pięć doniczek z uprawą konopi indyjskich w początkowej fazie wzrostu, a także wagę elektroniczną, pieniądze oraz telefon komórkowy - informuje w komunikacie podkom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy. Wstępne badania potwierdziły, że susz to marihuana. Do policyjnego laboratorium trafiły także pozostałe substancje.

25-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających i uprawy konopi indyjskich. - Katalog zarzutów może się zwiększyć po otrzymaniu z laboratorium ekspertyzy w kwestii tzw. „maczanki” - dodaje podkom. Kowalska. Wobec mężczyzny zastosowano policyjny dozór. Do więzienia może trafić na trzy lata.

mk Autor