POLICJA 997 14 sie 11:33 | Redaktor
Przez nią seniorzy tracili oszczędności. Oszustka złapana

fot. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy

Na trzy miesiące do aresztu trafiła 38-latka, która w oszustwach na wnuczka odgrywała rolę tzw. odbieraka. Kobieta wpadła na gorącym uczynku, po tym jak odebrała pieniądze i kosztowności od starszej pani, która uwierzyła w zmyśloną historię. Podejrzanej grozi do ośmiu lat więzienia.

Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy nie ustają w rozpracowywaniu zorganizowanych grup trudniących się oszustwami na tzw. wnuczka czy policjanta, których ofiarami padają starsze osoby tracące niejednokrotnie oszczędności całego życia.

W trakcie analizy materiałów dowodowych doszli do wniosku, że zamieszana w ten proceder może być 38-letnia mieszkanka Bydgoszczy. Z ustaleń policjantów wynikało, że trudni się ona głównie odbieraniem pieniędzy od pokrzywdzonych, którzy uwierzyli w zmyślone historie opowiedziane przez telefonujących wcześniej oszustów.

Kryminalni uzyskali informację, że podejrzewana zamierza przejąć gotówkę od mieszkającej na osiedlu Fordon 88-letniej kobiety. Dlatego tego dnia, w ustalonych godzinach, zorganizowali na jednej z ulic zasadzkę. 38-latka została zatrzymana na gorącym uczynku w chwili, gdy wychodziła z klatki bloku, gdzie mieszkała pokrzywdzona seniorka.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli u niej dwie koperty: jedną z ponad czterema tysiącami gotówki, drugą z różnego rodzaju złotymi kosztownościami. Zatrzymana trafiła do policyjnego aresztu.

Następnego dnia, na podstawie materiałów dowodowych zgromadzonych przez kryminalnych, prokurator, przedstawił 38-latce sześć zarzutów dokonania i usiłowania oszustw na łączną kwotę około 80 tys. złotych. Decyzją sądu kobieta trafiła tymczasowo za kraty na trzy miesiące.

Kryminalni z komendy wojewódzkiej cały czas analizują inne tego typu zgłoszenia i już teraz wiedzą, że lista zarzutów będzie dłuższa. Za oszustwa, o które podejrzana jest 38-latka, kodeks karny przewiduje do ośmiu lat więzienia.

źródło: KWP w Bydgoszczy (Kamila Ogonowska), oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor