POLICJA 997 17 maj 2019 | Redaktor
Rośliny, nasiona i susz: marihuana w Tucholi

materiały KPP w Tucholi

W środę (15 maja) tucholscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który uprawiał i posiadał marihuanę. Za kratki może trafić nawet na 10 lat. Policjanci w jego mieszkaniu zabezpieczyli ponad 35 gramów marihuany, 10 roślin konopi i blisko 50 ich nasion.

Praca tucholskich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o uprawę oraz posiadanie marihuany. 30-letni mieszkaniec Tucholi został zatrzymany miejscu zamieszkania. W wyniku przeszukania pomieszczeń, policjanci znaleźli 10 roślin konopi, blisko 50 nasion oraz ponad 35 gramów suszu roślinnego. Przeprowadzone testy w policyjnym laboratorium potwierdziły, że jest to marihuana.

Policjanci zabezpieczyli narkotyki oraz przedmioty służące do ich uprawy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia środków odurzających oraz to, co zatrzymany zamierzał z nimi zrobić.

W czwartek (16 maja) w miejscowej prokuraturze usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz uprawy konopi. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło i fot.: KPP w Tucholi, oprac. red.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor