POLICJA 997 9 lip 19:19 | kp
Śmiertelny wypadek w Wójcinie. Pijany kierowca potrącił pieszego

fot. Policja

Na prostym odcinku drogi powiatowej w miejscowości Wójcin kierowca Audi A6 potrącił pieszego, nie udzielił mu pierwszej pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie i cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem.

Dzisiaj (9 lipca) po godzinie 10.00 mogileńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym. – Z przekazanych informacji wynikało, że kierujący pojazdem marki Audi A6 z nieustalonej przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie potrącił idącego prawidłową stroną jezdni pieszego – przekazuje w komunikacie st. asp. Tomasz Bartecki, oficer prasowy KPP w Mogilnie. – Sprawca porzucił pojazd, po czym nie udzielając poszkodowanemu pierwszej pomocy, uciekł z miejsca zdarzenia. Niestety, 60-letni pieszy w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w karetce.

Policja od razu zabezpieczyła miejsce wypadku i zaczęła wyjaśniać okoliczności sprawy. Personalia kierującego szybko udało się ustalić na podstawie oględzin auta i relacji świadków. – Sprawcą okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu konińskiego. Funkcjonariusze odnaleźli mężczyznę w zbożu, które rosło na polu w sąsiedniej miejscowości – przekazuje st. asp. Tomasz Bartecki.

Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, a badanie alkomatem wykazało 2,14 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna miał wcześniej cofnięte przez policję prawo jazdy i prowadził samochód bez uprawnień.

Teraz 29-latek odpowie za swoje czyny – kierowanie w stanie nietrzeźwości, spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanemu (za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności). Prokuratora zajmie się sprawą i zdecyduje o dalszym losie sprawcy wypadku.

Na podstawie: KPP w Mogilnie

kp Autor