POLICJA 997 14 sie 15:33 | Redaktor
Sprawca śmiertelnego wypadku poszukiwany listem gończym

fot. policja

Bydgoscy policjanci ustalili personalia kierowcy, który spowodował śmiertelny wypadek w miejscowości Chrośna, oraz towarzyszącej mu kobiety. Prokurator wydał za nimi listy gończe. Funkcjonariusze dodają, że zatrzymanie poszukiwanych to kwestia czasu i proszą o kontakt osoby, które znają ich miejsce pobytu.

W miniony piątek (9 sierpnia)  o godz. 15.15 w miejscowości Chrośna (gmina Solec Kujawski), kierujący nissanem almera w trakcie manewru wyprzedzania doprowadził do zderzenia z motorowerzystą, w wyniku czego kierujący motorowerem poniósł śmierć na miejscu, a jego pasażer został ranny.

Kierujący nissanem mężczyzna oddalił się z miejsca wypadku i odjechał w kierunku Dąbrowy Wielkiej. Razem z nim w aucie jechała kobieta. Pojazd ma charakterystyczne uszkodzenia: rozbity prawy reflektor, kierunkowskaz i tylni zderzak.

Prowadzone przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy działania doprowadziły do ustalenia personaliów sprawcy oraz towarzyszącej mu kobiety. Zgromadzony przez kryminalnych materiał dowodowy trafił do prokuratora, który wystawił za kierowcą nissana i pasażerką listy gończe.

Policjanci proszą o kontakt osoby, które mogą przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu osób poszukiwanych.

Są to:

KRZYSZTOF MAJEWSKI, syn Piotra, urodzony 19.02. 1989 r.

oraz MARTYNA JĘDRZEJCZYK, córka Marka, urodzona 4.12.1989 r.

W tej sprawie policja prosi o kontakt telefoniczny z dyżurnym KMP w Bydgoszczy pod nr (52) 372 55 01 lub nr alarmowym 112.

źródło: Policja (kom. Przemysław Słomski)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor