POLICJA 997 3 kwi 19:18 | Redaktor
Sześciu piratów drogowych straciło prawo jazdy [WIDEO]

fot. Policja

Policjanci ruchu drogowego w ciągu dwóch dni zatrzymali sześć praw jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, mundurowi zatrzymali im prawa jazdy na trzy miesiące.

Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest przekraczanie prędkości. Dlatego mundurowi oprócz patroli w pojazdach oznakowanych prowadzą działania przy wykorzystaniu nieoznakowanych pojazdów z wideorejestratorami. Podczas ostatnich dwóch dni (1 i 2 kwietnia) włocławscy policjanci zatrzymali prawa jazdy sześciu kierowcom. Powodem zatrzymania praw jazdy było przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

W pięciu przypadkach do zatrzymania doszło na ternie Włocławka na drodze krajowej 62 i 91 oraz w jednym przypadku w m. Skoki Duże na drodze krajowej 62. Niechlubnym rekordzistą okazał się 24-letni kierowca bmw, który na Al. Kazimierza Wielkiego we Włocławku w pobliżu przejazdu dla rowerów przekroczył prędkość o 84 km/h. Pomimo ograniczenia do 40 km/h jechał 124 km/h.

Mundurowi wszystkim sześciu zatrzymanym do kontroli za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym zatrzymali prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Oprócz zatrzymania prawa jazdy funkcjonariusze zgodnie z przepisami ukarali ich 10 punktami karnymi i mandatami.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor