POLICJA 997 14 sie 12:48 | Redaktor
Tragedia w miejscowości Księte. Ranną kobietę kierowca porzucił na polu. Zmarła

fot. policja

Do tragicznego wypadku drogowego doszło we wtorek (13 sierpnia) w miejscowości Księte (gm. Świedziebnia). Pijany kierowca audi uderzył w drzewo, po czym razem z pasażerem porzucił na polu ranną pasażerkę.

We wtorek (13 sierpnia) o godz. 22.00 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Księte, w gminie. Świedziebnia. Policjanci na miejscu zdarzenia zastali na poboczu rozbite audi 80, w środku nikogo nie było. Ślady krwi na aucie i wokół niego wskazywały, że ktoś może potrzebować pilnej pomocy.

Po kilkudziesięciu minutach poszukiwania mundurowi zatrzymali dwóch nietrzeźwych mężczyzn w wieku 39 i 30 lat, jednakże na ich ciele nie było obrażeń, co wskazywało, że autem musiała podróżować co najmniej jeszcze jedna osoba. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca i pasażer, którzy uciekli z miejsca zdarzenia, wyciągnęli z auta ranną kobietę i porzucili na polu, jednak nie potrafili wskazać dokładnie miejsca porzucenia rannej osoby.

Funkcjonariusze przeczesywali przydrożne rowy i pola w poszukiwaniu rannej kobiety. Około godziny 2.00 odnaleziono porzuconą ofiarę wypadku, w odległości kilkuset metrów od miejsca zdarzenia. Policjanci do czasu przyjazdu karetki pogotowia reanimowali 42-letnią kobietę. Niestety lekarz, który przyjechał na miejsce, stwierdził zgon.

39-latek miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie, natomiast 30-latek ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. 39-letni mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości, dodatkowo wraz z 30-latkiem odpowiedzą za ucieczkę z miejsca zdarzenia, nieudzielenie pomocy rannej ofierze wypadku oraz zacieranie śladów przestępstwa.

39-latkowi, który prowadził pojazd, grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, a pasażerowi do pięć lat pozbawienia wolności.

źródło i fot.: Policja (asp. szt.  Agnieszka Łukaszewska)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor