POLICJA 997 24 cze 2019 | Redaktor
Tragiczny początek lata w regionie. Więcej wypadków tylko na południu Polski

43-letni kierowca zginął w wypadku w Małej Nieszawce pod Toruniem/fot. Pomoc Drogowa J & J Hejnowicz s.c. Toruń 24h

To dopiero początek wakacji, a na drogach w kraju doszło już do 36 wypadków śmiertelnych. Dziesięć z nich wydarzyło się w ciągu ostatniej doby. Nasz region jest jednym z tych, w którym wypadków wydarzyło się najwięcej.

Takie informacje podaje policja na interaktywnej mapie opublikowanej na swojej stronie internetowej:

Ostatnia z tragedii na drodze w naszym regionie wydarzyła w niedzielę (23 czerwca) w miejscowości Błądzim (powiat świecki), ok. godz. 23.30. W wynika wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocykla, śmierć poniósł motocyklista. 

Do śmiertelnego wypadku doszło także w sobotę (22 czerwca) tuż po godz. 23.00 na drodze ekspresowej S-10 w miejscowości Mała Nieszawka pod Toruniem.  24-letni kierowca bmw, wyprzedzając inny pojazd, zderzył się z prawidłowo jadącym pojazdem marki Opel Astra. 43-letni kierowca opla poniósł śmierć na miejscu, jego żona trafiła do szpitala, a ich dwoje dzieci pod opiekę rodzin. Więcej tutaj

Wcześniej o godzinie 5.17 w Boże Ciało (20 czerwca) w miejscowości Łąkocin (pow. inowrocławski) na drodze wojewódzkiej 252 doszło do zderzenia samochodu osobowego z autem dostawczym, wskutek czego jedna osoba zginęła, a cztery trafiły do szpitala.

Z kolei w środę (19 czerwca) około godz. 9.00 na ul. Św. Józefa w Toruniu, doszło do zdarzenia, w którym jak ze wstępnych ustaleń wynika,  pojazd ciężarowy potrącił 74- letniego rowerzystę. Mężczyzna zmarł w szpitalu. Więcej tutaj.

Do kolejnej tragedii na drodze doszło pod Strzelnem, gdzie w miejscowości Jeziorki rozbiło się auto, którym podróżowała pięcioosobowa rodzina. Po uderzeniu w drzewo w wyniku odniesionych obrażeń śmierć poniósł 44-letni ojciec i  jego siedmioletnia córka. Więcej tutaj.

Dramatyczny wypadek wydarzył się też na drodze DK15. W miejscowości Strzelno (pow. mogileński) samochód osobowy uderzył w drzewo. Nie żyje dziecko i mężczyzna. Więcej tutaj.

Jak pisze policja na oficjalne stronie internetowej: Wypadki drogowe zazwyczaj nie są przypadkiem. Prawie za każdym zdarzeniem kryje się niebezpieczne zachowanie kierowcy lub pieszego. Wielu tragedii można byłoby uniknąć, gdyby przestrzegane były elementarne zasady ostrożności i bezpieczeństwa”. Policjanci apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na drodze.

Źródło: Policja

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor