POLICJA 997 27 lip 16:09 | kp
Ucieczka przez pole kukurydzy udaremniona. Plantator marihuany w rękach policji

fot. Policja

Policjanci zajmujący się zwalczaniem procederu narkotykowego odkryli plantację marihuany pod Rojewem. Tam w ich ręce wpadł 21-letni właściciel sporej działki, na której zabezpieczono 81 krzaków konopi.

Policja od pewnego czasu zajmowała się ustaleniem dokładnych informacji na temat plantacji marihuany i jej właściciela. – Gdy przystąpili do realizacji sprawy, ujawnili spore poletko z krzewami konopi w różnej fazie wzrostu – przekazuje asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu. – Tam też w pościgu zatrzymali 21-letniego mężczyznę – dodaje.

fot. Policja

Mężczyzna zauważony przez kryminalnych na terenie swojej plantacji nieskutecznie próbował uciec przez pole kukurydzy. Został zatrzymany i przeszukany. W jego plecaku policja znalazła pocięte fragmenty roślin marihuany – ponad 26 gramów suszu. Policjanci zabezpieczyli 81 krzaków konopi znajdujących się na plantacji i środki do nawożenia roślin.

fot. Policja

Mężczyzna został zatrzymany – usłyszał zarzut nielegalnej uprawy mogącej dostarczyć znacznej ilości ziela konopi. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do ośmiu lat.

Na podstawie: KPP w Inowrocławiu (asp. szt. Izabella Drobniecka)

kp Autor