POLICJA 997 30 sty 14:42 | Redaktor
Uderzyli w twarz, przewrócili, okradli. Grozi im 12 lat

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

Policjanci z Białych Błot i Bydgoszczy ustalili i zatrzymali dwóch sprawców rozboju, do którego doszło w okolicy miejscowości Lisi Ogon. Obaj mogą trafić za kratki na 12 lat.

Zegarek, telefon oraz pieniądze padły łupem dwóch sprawców, którzy zaatakowali swoją ofiarę w okolicy miejscowości Lisi Ogon. Tam pokrzywdzony został uderzony w twarz, przewrócony na ziemię i okradziony. O wszystkim zawiadomił policjantów z Białych Błot, a ci rozpoczęli czynności, by wyjaśnić wszystkie okoliczności tego przestępstwa.

Żmudna i wnikliwa praca kryminalnych z komisariatu z Białych Błot oraz z bydgoskiej komendy doprowadziła w pierwszej kolejności do wytypowania podejrzanych i odzyskania części skradzionego mienia.

Utracony zegarek oraz telefon komórkowy policjanci odnaleźli w jednym z bydgoskich lombardów, gdzie były już przygotowane do sprzedaży. Zatem zatrzymanie mężczyzn było tylko kwestią czasu. Doszło do niego w miniony poniedziałek (27 stycznia) w zajmowanym wspólnie przez sprawców mieszkaniu. 22-latek oraz jego o rok młodszy kolega trafili do policyjnego aresztu. Następnie obaj usłyszeli zarzuty dotyczące rozboju.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego mężczyźni trafili przed oblicze prokuratora, który wczoraj (28 stycznia) zastosował wobec nich dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju. Dwóm bydgoszczanom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

podkom. Lidia Kowalska (KWP w Bydgoszczy), red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor