POLICJA 997 5 kwi 09:25 | kd
Ukradł 1000 zł i biżuterię podając się za pracownika wodociągów

fot. KPP Świecie

Nawet w tak trudnym czasie, w którym przyszło nam się zmierzyć z epidemią koronawirusa, znajdują się osoby, które próbują wykorzystać sytuację do nielegalnego wzbogacenia się. Ofiarą złodzieja padła 71 letnia mieszkanka Świecia

W środę (1 kwietnia) do mieszkania 71-letniej mieszkanki Świecia weszło dwóch mężczyzn podających się za pracowników wodociągów. Powodem ich wizyty miała być koniecznosć sprawdzenia rur.

Mężczyźni zajęli kobietę rozmową. W tym samym czasie, wykorzystując moment nieuwagi, do mieszkania weszła ich wspólniczka, która dokonała kradzieży 1000 złotych oraz biżuterii wartej 2 500 złotych.

Gdy oszuści opuszczali mieszkanie, natknęli się na osobę z rodziny pokrzywdzonej, która przezornie zapamiętała markę i część numeru rejestracyjnego pojazdu do którego wsiadły podejrzane osoby. Gdy mieszkanka Świecia odkryła oszustwo, od razu zgłosiła ten fakt na Policję. Cenne wskazówki, które zostały przekazane okolicznym patrolom pozwoliły na szybkie zatrzymanie czworo sprawców.

Jak ustalili policjanci w ten sam sposób działali sprawcy, którzy dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie 3000 złotych na szkodę 80-letniej mieszkanki Wałcza. Obie sprawy policjanci szybko  ze sobą powiązali.                

Podejrzanym postawiono zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu przestępstw kradzieży.  Grozi  im teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Inf. na podst. KPP Świecie

kd Autor