POLICJA 997 12 cze 07:36 | Redaktor
Usłyszał 72 zarzuty za kradzież z włamaniem

fot. Policja

Bydgoscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamywał się na konta bankowe. Udowodnili mu 72 przestępstwa. Podejrzany działał w warunkach recydywy. Teraz grozi mu wysoka kara.

Kryminalni z bydgoskiego Błonia ustalili, że jeden z pracowników ochrony włamuje się na konta bankowe. Wykorzystywał do tego nielegalnie pozyskane numery kart bankomatowych. Policjanci dotarli do dwóch poszkodowanych osób. Z ich kont przelewane były pieniądze w kwocie 30 i 50 złotych, a transakcji było kilkanaście.

Funkcjonariuszom udało się ustalić podejrzanego. Był nim 23-letni mężczyzna. W zeszłym tygodniu (6 czerwca) podejrzany został zatrzymany w swoim mieszkaniu i przewieziony do policyjnego aresztu. Na miejscu śledczy zabezpieczyli należące do mężczyzny dwa telefony i laptopa.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego ustalono 19 kradzieży z włamaniem na konta bankowe. Jednak to nie było wszystko. Funkcjonariusze dotarli też do trzeciej osoby poszkodowanej w tej sprawie. Na jej konto 23-latek włamał się aż 53 razy. Łącznie mężczyzna usłyszał 72 zarzuty.

Zatrzymany dokonywał tych przestępstw w warunkach tzw. recydywy. Teraz grozi mu wysoka kara.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor