POLICJA 997 29 maj 2018 | Redaktor
Wiózł ze sobą prawie pół kilograma amfetaminy

fot. Policja

Bydgoska policja zatrzymała 32-letniego bydgoszczanina za posiadanie blisko 0,5 kg amfetaminy. Narkotyk wiózł ze sobą w aucie. W domu trzymał jeszcze marihuanę.

W zeszły czwartek (24 maja) kryminalni z bydgoskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej namierzyli mieszkańca Bydgoszczy, który mógł być w posiadaniu zakazanych środków. Zaskoczonego mężczyznę zatrzymali na ulicy Pięknej, gdy jechał samochodem. Przeszukanie pojazdu potwierdziło przypuszczenia policji.

Kryminalni znaleźli worek z białym proszkiem, a wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina. Mężczyzna posiadał przy sobie blisko pół kilograma narkotyku. Jednak to nie wszystko. W mieszkaniu zatrzymanego zabezpieczono jeszcze marihuanę, z której można było przygotować około 40 porcji narkotyku. Ponadto kryminalni znaleźli puste „dilerówki” (torebki foliowe- przyp. red.) i wagę elektroniczną.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a sprawę przejęli śledczy ze Szwederowa. Bydgoszczanin usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Został doprowadzony do prokuratury, gdzie po przesłuchaniu oskarżyciel postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. W sobotę (26 maja) sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Teraz grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. Policja

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor