POLICJA 997 8 sty 11:58 | Redaktor
Wjechał w budynek. Po pijanemu, cudzym samochodem

fot. KPP w Nakle nad Notecią

Kompletnie pijany kierowca we wtorek (7 stycznia) uderzył w budynek mieszkalny w Kcyni. Nie miał prawa jazdy, a samochód pochodził z przestępstwa.

Zgłoszenie o tym, że samochód wjechał w budynek mieszkalny w centrum Kcyni, nakielscy policjanci otrzymali 7 stycznia po 22.00.

Na miejscu od świadka dowiedzieli się, że nissanem kierował znany im 38-latek. Mężczyzna miał półtora promila alkoholu w organizmie. – Sprawdzenie kierowcy i auta w policyjnych systemach dowiodło, że mieszkaniec Kcyni w ogóle nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, a auto, które rozbił, figuruje jako utracone w wyniku przywłaszczenia – relacjonuje w komunikacie podkom. Justyna Andrzejewska, oficer prasowa z komendy w Nakle nad Notecią.

fot. KPP w Nakle nad Notecią

Mężczyzna trafił do aresztu, usłyszał już zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu utrata wolności na dwa lata. – Został też przesłuchany na okoliczność  posiadania auta, które rozbił, a dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będzie jednostka policji, na terenie której auto zostało przywłaszczone – dodaje podkom. Andrzejewska.

fot. KPP w Nakle nad Notecią

Nissan uderzył w budynek przy samym wejściu, nikt nie ucierpiał.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor