POLICJA 997 4 lis 13:57 | Redaktor
Wszystkich Świętych na drogach regionu. Zginęła jedna osoba

fot. KWP w Bydgoszczy

Od czwartku (31 października) do niedzieli (3 listopada) trwały policyjne działania „Znicz 2019”. W województwie kujawsko-pomorskim doszło w tym czasie do 13 wypadków, w których zginęła jedna osoba.

W okresie wzmożonego ruchu związanego z uroczystością Wszystkich Świętych i zaduszkami bezpieczeństwa w ruchu drogowym pilnowała zwiększona liczba patroli, w niektórych miejscach policjanci kierowali ruchem. Funkcjonariuszy „drogówki” wspierali mundurowi innych pionów, Żandarmeria Wojskowa, strażnicy miejscy, gminni i funkcjonariusze ITD. – Mieszkańcy województwa, przyzwyczajeni do tymczasowych rozwiązań, chętnie korzystali z komunikacji miejskiej. Ci, którzy próbowali dostać się samochodem w okolice cmentarza, współpracowali z policjantami i cierpliwie czekali na możliwość przejazdu – relacjonuje asp. Remigiusz Rakowski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy. – W tym roku w okolicach cmentarzy nie doszło do poważniejszych zdarzeń – dodaje.

W tegorocznej akcji „ZNICZ 2019” wzięło udział 3464 policjantów oraz 230 funkcjonariuszy innych służb. Od 31 października do 3 listopada w 13 wypadkach w naszym województwie zginęła jedna osoba, a 20 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali 59 kierowców, którzy prowadzili po alkoholu.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor