POLICJA 997 8 sty 2018 | Redaktor
Wykopywał extasy ukryte w lesie, nakryła go policja

kadr z filmu KWP

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków odpowie 27-latek, który w lesie w Fordonie ukrył 90 tabletek extasy. Policjanci zauważyli go, gdy wspólnie z koleżanką wykopywał z ziemi torebki z narkotykami.

Policjanci z bydgoskich Wyżyn oraz Fordonu szukali osoby zaginionej, gdy w lesie przy ul. Andersa zauważyli mężczyznę i kobietę wykopujących foliowe torby. Gdy zbliżyli się, by sprawdzić, co się dzieje, mężczyzna zaczął uciekać.

Biegnąc, wyrzucał przedmioty, które miał przy sobie, m. in. telefon komórkowy, ładowarkę, ale także woreczek foliowy z 70 tabletkami extasy. Policjanci zatrzymali go na ul. Akademickiej i odkryli przy nim dwa kolejne woreczki, a w nich jeszcze 20 tabletek narkotyku. Zarówno 27-latka, jak i o dwa lata starszą kobietę zatrzymano i przewiezieno do fordońskiego komisariatu, gdzie zostali przesłuchani. Bydgoszczanin usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.

W miejscu zamieszkania tych dwojga policjanci zabezpieczyli ponad 38 tysięcy złotych, laptopy, telefony komórkowe i inne przedmioty.

Dzisiaj (8 stycznia 2018) prokurator zdecyduje o zastosowaniu wobec 27-latka środka zapobiegawczego.

Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor