POLICJA 997 16 lip 15:34 | Redaktor
Wyłudzał duże pieniądze, udając policjanta

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

Kryminalni z Opola i Bydgoszczy zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o udział w oszustwach metodą „na policjanta”. Część z wyłudzonych pieniędzy i fałszywą odznakę znaleźli w jego pokoju hotelowym.

Pod koniec maja opolscy policjanci otrzymali informacje o oszustwach metodą „na policjanta”
Do wyłudzeń doszło Kędzierzynie-Koźlu i Kluczborku - seniorzy stracili tam  ok. 200 000 złotych. W czerwcu natomiast, w Opolu, doszło do wyłudzenia 50 tysięcy złotych. Opolscy policjanci powiązali ze sobą te przestępstwa, a z pomocą w tej sprawie przyszli im mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, którzy również rozpracowywali grupę oszustów. Ustalili, że jeden z podejrzewanych mężczyzn może przebywać w Opolu. Kryminalni z Opola i Bydgoszczy przygotowali wspólną akcję zatrzymania.

Pod koniec czerwca, przy dworcu głównym w Opolu, zatrzymali 30-latka z Gdyni. Zabezpieczyli przy nim kilka telefonów komórkowych, a przeszukując pokój hotelowy we Wrocławiu, w którym przebywał, znaleźli blisko 30 000 złotych schowanych były w fotelu. Najprawdopodobniej pochodzą z wcześniejszych oszustw na Opolszczyźnie. Mężczyzna miał też fałszywą odznakę policyjną.

Śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Opolu przedstawili 30-latkowi cztery zarzuty: trzech oszustw metodą „na policjanta” oraz posłużenia się cudzym dowodem osobistym. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Zdaniem policjantów sprawa ma charakter rozwojowy, mężczyzna może usłyszeć więcej zarzutów.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor