POLICJA 997 13 sie 2018 | Redaktor
Wywieźli mężczyznę do lasu i bili. Chcieli pieniędzy

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy porwali 29-latka z powiatu sępoleńskiego. Szantażem wymusili od niego 15 tysięcy złotych.

Policjanci z KWP w Bydgoszczy ustalili, że mieszkaniec powiatu sępoleńskiego został porwany i wywieziony do lasu. Sprawcy pobili mężczyznę, przystawiali do głowy i kolana przedmiot przypominający pistolet, a następnie zaczęli go upokarzać. Wszystko nagrywali telefonem. Pod groźbą udostępnienia filmu w Internecie zażądali od niego 15 000 złotych. Ostatecznie 29-latek przekazał im pieniędze.

Policjanci dotarli do mężczyzny, a ten potwierdził zdarzenie. Przyjęli od niego zawiadomienie o popełnieniu przestępstw.

Kryminalni ustalili czterech podejrzewanych i namierzyli ich miejsca zamieszkania. W środę (8 sierpnia) wspólnie z bydgoskimi antyterrorystami przystąpili do akcji. Po południu na terenie powiatu sępoleńskiego zatrzymali dwóch z nich. 26 i 21-latek zostali przewiezieni do policyjnego aresztu w Bydgoszczy.

Następnego dnia mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. Tam oskarżyciel przedstawił im zarzuty dotyczące pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem oraz wymuszenia rozbójniczego. Prokurator po ich przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o ich tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował ich na trzy miesiące.

Tego samego dnia kryminalni namierzyli i zatrzymali trzeciego ze sprawców. Zatrzymany 23-latek pomagał w przestępstwie, wożąc autem sprawców i pokrzywdzonego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Prokurator przedstawił mu zarzut pomocnictwa w przestępstwie pozbawienia wolności. Zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru i zakaz opuszczania kraju.

Czwarty z podejrzewanych ukrywa się. Policjanci w miejscu jego zamieszkania znaleźli pojedyncze sztuki amunicji do broni palnej o różnym kalibrze, maczetę oraz broń hukową. Podejrzanym może grozić kara pozbawienia wolności do lat 15.

na podstawie: KWP w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor