POLICJA 997 22 cze 2019 | Redaktor

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca renault zatrzymany przez nakielskich mundurowych. 64-latek już usłyszał zarzuty.

Informacja o tym, że przemieszczający się w rejonie krajowej „dziesiątki” kierowca renault prawdopodobnie jest pijany, wpłynęła na stanowisko kierowania nakielskiej komendy w czwartek  (20 czerwca) po godz. 19.00. We wskazany rejon dyżurny skierował patrolowców. Mundurowi szybko namierzyli opisane w zgłoszeniu auto.

Renault zostało zatrzymane do kontroli. Za kierownicą siedział 64-letni nakielanin. Od mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol. Auto zostało przekazane osobie wskazanej, natomiast kierowcę dowieziono do komendy. Tam sprawdzono go alkomatem. Urządzenie wykazało w organizmie 64-latka ponad dwa promile alkoholu, dlatego też mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy i osadzili w policyjnej izbie zatrzymań.

W piątek (21 czerwca) podejrzany usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa i zakaz prowadzenia pojazdów. O tym, jak zostanie ukarany mieszkaniec Nakła zdecyduje sąd.

Źródło: Policja (oprac. red)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor