POLICJA 997 16 kwi 14:13 | Redaktor
Za narkotyki trafił do aresztu

fot. Policja

Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę mającego związek z przestępczością narkotykową. W zajmowanym przez niego mieszkaniu kryminalni zabezpieczyli ponad 240 gramów amfetaminy w różnej postaci, niemal 40 gramów marihuany, 212 tabletek „ekstazy". Bydgoszczanin usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków. Został aresztowany przez sąd na trzy miesiące.

Policjantki uratowały ludzkie życie

POLICJA 997 Dzisiaj 17:41

Narkotyki i dopalacze zabijają

POLICJA 997 Dzisiaj 15:48

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z bydgoskiego Śródmieścia ustalili, że mieszkaniec tej dzielnicy ma znaczne ilości narkotyków. Część z nich ma mieć przy sobie, a resztę w miejscu zamieszkania. Gdy funkcjonariusze pojechali w ustalone miejsce zastali podejrzewanego mężczyznę na jednej z ulic w centrum miasta. Ten na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać. Również w tracie podjętego legitymowania jego zachowanie świadczyło o tym, że podejrzenia kryminalnych były słuszne. Podczas kontroli ujawnili przy nim dwa woreczki strunowe z zawartością białego proszku.

Następnie policjanci, wraz z mężczyzną, pojechali do jego miejsca zamieszkania. Tam podczas przeszukania zajmowanego przez niego lokalu, w łóżku, zabezpieczyli kolejne narkotyki. Było to ponad 246 gramów amfetaminy w postaci proszku i brył,  15 woreczków strunowych z suszem roślinnym o łącznej wadze niemal 40 gramów oraz 212 tabletek ekstazy. Dowodami w sprawie będą również inne ujawnione przedmioty: waga elektroniczna, metalowa łyżeczka czy telefon komórkowy. Przeprowadzone badania laboratoryjne zabezpieczonych substancji potwierdziły, że są to substancje zabronione ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii.

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Dzisiaj (16.04.2019) oskarżyciel, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem w sprawie, poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec niego środków zapobiegawczych i skierował go do sądu. Sędzia, po analizie materiałów sprawy, przychylił się do wniosku oskarżyciela i aresztował 19-latka na trzy miesiące.

 Za tego typu przestępstwo może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor