POLICJA 997 28 maj 2019 | Redaktor
Zaoferowali pomoc, a naprawdę chcieli okraść. Para z Bydgoszczy aresztowana

fot. Policja

Kryminalni ze Szwederowa zatrzymali 28-latkę i 26-latka, którzy pod pretekstem udzielenia pomocy obrabowali mężczyznę z portfela i telefonu komórkowego. Oboje decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące.  

Do zdarzenia doszło w sobotę (25 maja) po godzinie 2.00 na ulicy Wiatrakowej w Bydgoszczy. Do nietrzeźwego pokrzywdzonego podszedł młody mężczyzna z kobietą, oferując pomoc w drodze do domu. Chęć pomocy była jednak tylko pozorna.

Mężczyzna złapał za szyje pokrzywdzonego, a następnie przewrócił na ziemię i zaczął go podduszać. W tym czasie jego wspólniczka przeszukała mężczyznę i zabrała mu z kieszeni portfel z dokumentami oraz pieniędzmi, a także telefon komórkowy. Po rabunku, uciekli. O tym zajściu policjanci z bydgoskiego Szwederowa zostali powiadomieni, gdy pokrzywdzony wrócił do domu.

Policjanci zaczęli zbierać informacje na temat zdarzenia. Kilka godzin później namierzyli podejrzewanych. Pod wytypowanym adresem zatrzymali parę, a także odzyskali skradziony telefon. 28-latka oraz 26-latek trafili do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiego Szwederowa przedstawili im zarzut rozboju. Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (27 maja) para została doprowadzona do prokuratury, gdzie oskarżyciel po przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Natomiast we wtorek (28 maja) sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 28-latkę i 26-latka na najbliższe trzy miesiące.

fot. KWP w Bydgoszczy

 

 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor