POLICJA 997 9 lip 15:02 | Krzysztof Drozdowski
Ze śmieciami do lasu.  Na szczęście zostawili swój adres

fot. KMP Włocławek

Policja wraz ze Strażą Leśną wykryły pracownika firmy budowlanej, który wyrzucił znaczną ilość śmieci do lasu.

Jeden z pracowników firmy budowlanej odpowiedzialny za wywóz odpadów wybrał sobie drogę na skróty. Zamiast wywieść śmieci w odpowiednie do tego miejsce postanoiwł je zrzucic w podwłocławskim lesie.

Jak informuje Policja - Funkcjonariusz ogniwa „wodnego” włocławskiej policji i strażniczka leśna, pełniący w tym tygodniu wspólną służbę na terenie leśnictwa Ruda, otrzymali informację od leśniczego o porzuconych odpadach budowlanych w okolicach miejscowości Dobiegniewo. Po przyjeździe we wskazane miejsce patrol ujrzał różnego rodzaju materiały budowlane pozostawione w środku lasu. Funkcjonariusze przeszukali śmieci i odnaleźli dokumentację, na podstawie której wytypowali kilka adresów, z których mogły one pochodzić.

Szczęśliwie udało się funkcjonariuszom odnaleźć kilka dokumentów zawierających adresy. W ten sposób dotarli do firmy budowlanej z której pochodziły odpady. 

- Dowody były jednoznaczne, wobec czego mężczyzna przyznał się do popełnienia wykroczenia. 28-latek otrzymał w sumie 1000 zł mandatu za zaśmiecanie lasu i bezprawny wjazd do lasu w miejscu niedozwolonym. Poza tym mężczyzna został zobowiązany do uprzątnięcia porzuconych odpadów - informuje rzecznik Policji

 

Inf. KMP Włocławek

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.