POLICJA 997 14 lip 13:43 | Redaktor
Złapany na gorącym uczynku, dzięki czujnemu mieszkańcowi

fot. Policja

Przekazana informacja od mieszkańca pozwoliła na zatrzymanie sprawcy podczas włamania do samochodu.

Przed godziną 19.00 we wtorek (9 lipca) do włocławskiego dyżurnego wpłynęła informacja od mieszkańca Włocławka, który widział jak mężczyzna w kominiarce chodzi w pobliżu zaparkowanego pojazdu i zagląda do jego wnętrza.

Zdarzenie miało miejsce na jednym z parkingów przy ulicy Toruńskiej. Mundurowi po dojeździe na miejsce zauważyli wybitą szybę w pojeździe ciężarowym, a w środku kabiny mężczyznę w kominiarce i rękawiczkach. Na widok radiowozu próbował uciekać, jednak po krótkim pościgu policjanci zatrzymali sprawcę. W pobliżu ujawnili także reklamówkę z rzeczami skradzionymi z pojazdu, wśród których był telefon komórkowy wraz z ładowarką i urządzenie do poboru opłat na autostradzie.

Zatrzymanym okazał sie 32-letni mieszkaniec Włocławka, który miał prawie 2,6 promila alkoholu w organizmie. Natychmiast trafił do policyjnego aresztu. Śledczy ustalili, że mężczyzna na początku roku opuścił więzienie po odbyciu kary i popełnił swój czyn w tzw. recydywie.

W czwartek (11 lipca), po zebraniu całego materiału dowodowego w sprawie włamania, kryminalni doprowadzili 32-latka do prokuratury. Tam usłyszał zarzut związany z włamaniem do pojazdu, którego dokonał w recydywie, za co może mu teraz grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor