POLICJA 997 13 lip 13:32 | mk
Zmiana miejsc za kółkiem. Pijany zastąpił pijanego

fot. ilustracyjna, Pexels (Derwin Edwards)

Do trzech lat więzienia grozi 50-latkowi, który kierował „pod wpływem”, i to mimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów. Zatrzymany do kontroli, zamienił się miejscami z pasażerem - też nietrzeźwym, i bez prawa jazdy.

W sobotę (11 lipca) brodniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy volkswagena transportera. Do kontroli zatrzymano go przy ul. 18. Stycznia. - Funkcjonariusze, podchodząc do samochodu, zauważyli, jak kierowca zamienia się miejscami z pasażerem siedzącym obok. W trakcie kontroli okazało się, że zarówno kierowca, jak i pasażer są pijani – informuje w komunikacie asp. szt.  Agnieszka Łukaszewska, oficer prasowy KPP w Brodnicy.

50-letni kierowca nie zgodził się na badanie alkomatem, została więc pobrana od niego krew do badań. Okazało się także, że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pasażer, który „zastąpił” go za kierownicą, w ogóle nie ma prawa jazdy, a badanie alkomatem wykazało w jego organizmie dwa i pół promila alkoholu. - Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu w Brodnicy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu, 50-latkowi grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności – tłumaczy oficer Łukaszewska.

mk Autor