POLICJA 997 7 lip 12:46 | Redaktor
Został aresztowany pod zarzutem usiłowania zabójstwa

fot. Policja

Sąd aresztował na trzy miesiące 44–letniego mieszkańca Włocławka, który przy użyciu noża zranił w rękę kobietę. Prokuratura postawiła mu zarzut usiłowania zabójstwa.

W minioną środę (3 lipca) po godzinie 12.00 policjanci otrzymali wezwanie, że w jednym z mieszkań przy ulicy Brackiej we Włocławku miało dojść do awantury pomiędzy kobietą i mężczyzną. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce, gdzie doszło do zdarzenia. Pokrzywdzona z raną ręki od ciosu nożem po udzieleniu pierwszej pomocy przez funkcjonariusza trafiła do szpitala. Natomiast mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy.

Zatrzymany 44-letni mieszkaniec Włocławka był nietrzeźwy, miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie i został osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Po zebraniu materiału dowodowego mundurowi w czwartek (4 lipca) doprowadzili mężczyznę do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

W piątek (5 lipca) na wniosek śledczych sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego. Najbliższe trzy miesiące 44-latek spędzi w areszcie. Za usiłowanie zabójstwa ustawodawca przewidział karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor