Pozostałe 19 lip 2018 | Redaktor
C-WZS ma najlepszą młodzież w Polsce

Na Gali Sportu Młodzieżowego w Centralnym Ośrodku Sportu w Warszawie ogłoszono wyniki klasyfikacji Systemu Sportu Młodzieżowego za 2017 rok. Zwycięzcą, po raz szósty z rzędu, został Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy „Zawisza”, który okazał się najlepszym klubem sportowym w Polsce we współzawodnictwie dzieci i młodzieży.

We wtorek (17 lipca) w Centralnym Ośrodku Sportu w Warszawie odbyło się podsumowanie współzawodnictwa dzieci i młodzieży za 2017 rok. W tym roku w klasyfikacji Systemu Sportu Młodzieżowego nagrody otrzymali, zgodnie z regulaminem przyznawania nagród ministra sportu i turystyki, najlepsze lub najwyżej sklasyfikowane kluby sportowe oraz województwa, powiaty i gminy.

W kategorii klubowej CWZS „Zawisza” po raz szósty z rzędu zajął pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uplasował się AZS-AWF Katowice, a na kolejnym AZS OŚ Poznań. Nagrodą w plebiscycie był puchar, czek na 100 tys. złotych oraz list gratulacyjny. Wygraną odebrali przedstawiciele Zawiszy - Waldemar Keistera, prezes klubu oraz Waldemar Gospodarek, prezes stowarzyszenia CWZS „Zawisza” - podnoszenie ciężarów. Nagrody wręczył podsekretarz stanu w ministerstwie sportu i turystyki Jan Widera.

W kategorii gmin Bydgoszcz uplasowała się na piątym miejscu. Przed nami znalazły się Warszawa, Poznań, Wrocław i Kraków. Natomiast w klasyfikacji województw kujawsko-pomorskie zajęło siódme miejsce.

Zarówno Bydgoszcz, jak i CWZS „Zawisza”, od lat plasują się w czołówce klasyfikacji prowadzonej przez Instytut Sportu. Sukces Bydgoszczy i Zawiszy to przede wszystkim zasługa szerokiego i systematycznego szkolenia w klasach sportowych oraz modernizowanej i budowanej od podstaw bazy sportowej w naszym mieście.

System Sportu Młodzieżowego to ranking sukcesów poszczególnych klubów, miast i gmin. Do klasyfikacji wlicza się wyniki sportowców z najważniejszych imprez w kraju od kategorii młodzika poprzez juniora młodszego, juniora do młodzieżowca. Uzyskane sukcesy są podstawą finansowania klubów dla samorządów.