Pozostałe 12 maj 2019 | Redaktor

Baseballiści KWK Construction Dębów Osielsko odnieśli w sobotę (11 maja) kolejne dwa zwycięstwa w Bałtyckiej Lidze Baseballu. Poznańskie Koziołki postawiły im jednak trudne warunki, zwłaszcza w drugim spotkaniu.

 
KWK Construction Dęby Osielsko - Rookie Goats Poznań 6:1 i 11:8
 
Rookie Goats rozpoczęli niedawno czwarty rok działalności i debiutują w regularnych rozgrywkach, ale mają w swoich barwach kilku zawodników ze stażem baseballowym w Demonach Miejska Górka i... Bazie Bydgoszcz (Jacek Kwasek). Liderem drużyny jest Japończyk Takuya Funatsu, który zadziwił wszystkich, miotając pełne dwa mecze (ponad 250 narzutów!). Po stronie KWK Construction Dębów w pierwszym spotkaniu bardzo dobrze narzucał Mikołaj Zera i dopiero kiedy ustąpił miejsca na górce miotacza 16-latkowi Szymonowi Karczewskiemu, Koziołki zdobyły swój honorowy obieg. Drugi mecz był bardzo wyrównany, w czym niestety duży udział miały błędy defensywne mnożące się w obu drużynach (po 10!). Po I rundzie Rookie Goats niespodziewanie prowadzili 4:1, ale wynik kolejnej partii był odwrotny i na tablicy zagościł na pewien czas rezultat remisowy. Poznański zespół jeszcze raz objął prowadzenie, ale miejscowi wyrównali na 6:6 po pięciu odsłonach. W VI rundzie dwubazowy hit Kacpra Tyborowskiego oraz seria błędów poznaniaków dały KWK Construction Dębom 5 obiegów, w dolnej turze rywale odpowiedzieli tylko dwoma i to ustaliło wynik meczu na 11:8, ponieważ spotkanie zakończono z powodu upływu limitu czasowego.
 
KWK Construction Dęby zagrały w składzie: Zera, Karczewski, Gralak (miotacze), Olejnik, O. Wąsik (łapacze), J. Pochwała, Streich, R. Pochwała, Al. Medina, Arriaga, Tyborowski, J. Liwoch, Zagórski, Wiśniewski, Wójtowicz, Henszke, Witoń. Najskuteczniej odbijali Kacper Olejnik i Szymon Karczewski - po 3 hity, ten drugi zdobył aż 6 obiegów, wykorzystując swoją szybkość, błędy rywali i wsparcie doświadczonych kolegów odbijających po nim.
 
W niedzielę (12 maja) w Osielsku miał się odbycz dwumecz na szczycie Bałtyckiej Ligi Baseballu: KWK Construction Dęby (mistrzowie BLB 2018) miały zagrać z drużyną brązowych medalistów ubiegłego sezonu, Piratów Władysławowo. W tegorocznych rozgrywkach Grupy Zachodniej BLB oba zespoły nie straciły jeszcze punktu, mając na koncie po 4 zwycięstwa.
 
Z powodu ciagłych opadów deszczu mecze odwołano. Nowy termin nie został jeszcze ustalony.

Jarek S. Kaźmierczak
 
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor