Pozostałe 20 cze 21:28 | Redaktor

Kolejne dwa zwycięstwa odniósł dziś zespół KWK Construction Dębów Osielsko w Bałtyckiej Lidze Baseballu. Grający pierwszy sezon w regularnych rozgrywkach Tytani ze Szczecina nie stawili im zbyt dużego oporu. W weekend następne mecze w ekstralidze.

KWK Construction Dęby Osielsko - Szczecin Titans 16:7 i 15:2

Po tych spotkaniach osielszczanie ponownie dzielą pozycję lidera Grupy Zachodniej BLB z Piratami Władysławowo. Oba zespoły mają po 12 pkt. za komplet zwycięstw w sześciu rozegranych meczach. Do spotkania "na szczycie" KWK Construction Dębów z Piratami dojdzie w niedzielę (30 czerwca) w Osielsku.

Ekstraliga, IX i X kolejka (drugi mecz 30 minut po zakończeniu pierwszego)

Sobota (22 czerwca) godz. 12:00: KWK Construction Dęby Osielsko - SIlesia Rybnik

Niedziela (23 czerwca) godz. 12:00: KWK Construction Dęby Osielsko - Gepardy Żory

KWK Construction Dęby już przed wyjazdem do Bułgarii zapewniły sobie drugie miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej, pozycję lidera zagwarantowała też sobie Stal Kutno. Zacięta walka toczy się natomiast o pozostałe dwa miejsca w fazie play-off i możliwość walki o medale. Może jej zostać pozbawiona broniąca tytułu mistrza Polski Silesia Rybnik!

Po spotkaniach ostatnich kolejek, rozegranych podczas pucharowych bojów KWK Construction Dębów i Silesii, trzy zespoły mają identyczny bilans zwycięstw-porażek 8-10: Silesia, Barons Wrocław oraz Centaury Warszawa. Do rozegrania pozostały trzy zaległe dwumecze: dwa w Osielsku (z powodu pucharowych wojaży zespołów) oraz Centaury - Barons (również w sobotę), w pierwotnym terminie storpedowany przez opady deszczu. Silesia musi więc walczyć w Osielsku „o życie” i to w obu meczach, bo jedno zwycięstwo wcale nie musi dać jej awansu do play-off. Zapowiada się więc dramatyczna walka o miejsce w czwórce, która jesienią będzie walczyła o medale. Niedzielny przeciwnik osielszczan, Gepardy, stracił już szanse na awans i zajmie ostatnie miejsce w tym sezonie Ekstraligi baseballu.

Jarek S. Kaźmierczak

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor