Pozostałe 8 lip 20:03 | Redaktor

Baseballiści Dębów Osielsko odnieśli dzisiaj (8 lipca) dwa niespodziewane zwycięstwa w Rybniku z mistrzem Polski Silesią i zapewnili sobie awans do fazy play-off Ekstraligi! Po dwuletniej przerwie powalczą o medale.

Silesia Rybnik - Dęby Osielsko 12:0 i 18:6

Pałkarze Dębów wybili dziś łącznie aż 31 hitów, w tym dwa home runy. W pierwszym meczu Paweł Zagórski wybił swojego trzeciego home runa w tym sezonie, a w drugim meczu piłkę ponad całym boiskiem odbił Daniel Catalan. W tym sezonie gracze Dębów mają już na koncie pięć home runów.

W sobotę grali rywale Dębów w walce o play-off:

Barons Wrocław - Centaury Warszawa 3:2 i 4:3

Dwie minimalne porażki Centaurów sprawiły, że stołeczny zespół zakończył rundę zasadniczą Ekstraligi z 9 zwycięstwami. Tym samym Dęby potrzebowały dwóch zwycięstw w ostatnich sześciu meczach, by wyprzedzić Centaury w tabeli i awansować do fazy play-off. Osielszczanie osiągnęli to już dzisiaj i zapewnili sobie grę o medale. Dęby i Centaury mają po 9 zwycięstw, ale bilans bezpośrednich spotkań 3-1 daje wyższą pozycję w tabeli Dębom, które do rozegrania mają jeszcze 4 spotkania (za tydzień z Barons Wrocław i Gepardami Żory na wyjeździe) i mogą powalczyć nawet o drugą lokatę po rundzie zasadniczej.

Jarek S. Kaźmierczak

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor