Pozostałe 28 kwi 2019 | Redaktor
Dęby z tarczą i na tarczy w Konstancinie

fot. bw

Z jednym zwycięstwem wracają z podwarszawskiego Konstancina baseballiści KWK Construction Dębów Osielsko. W dzisiejszym dwumeczu Ekstraligi ulegli Centaurom Warszawa 7:10 w pierwszym starciu, ale w drugim spotkaniu pokonali stołeczny zespół 8:4.

Centaury Warszawa - KWK Construction Dęby Osielsko 10:7 i 4:8

Po mocnym początku KWK Construction Dęby prowadziły w połowie III rundy 5:1. - Niestety, znowu jedna tura kosztowała nas zwycięstwo - przyznał II trener Paweł Winiarski. W dolnej III półrundzie gospodarze wybili 4 hity (w tym 3B) i zdobyli aż 6 obiegów. W następnej partii osielszczanie zredukowali stratę do 1 punktu po dwubazowym hicie Pawła Zagórskiego. Jednak w kolejnych częściach gry to Centaury ciułały pojedyncze obiegi, które dały im zwycięstwo 10:7. „Ojcami’ sukcesu Centaurów byli Oskar Wróblewski i grający pierwszy sezon w Polsce Amerykanin Will Chapman. Ten duet wybił aż siedem hitów, w tym home run (Wróblewski, solo), dwa triple i dwa dable!

W drugim spotkaniu to KWK Construction Dęby miały rundę „mocnego uderzenia” - w III odsłonie zdobyły 5 obiegów, dzięki hitom Daniela Catalana, Zagórskiego i Pawła Sztejki oraz wygranym pojedynkom z miotaczem. W połowie meczu zespół z Osielska prowadził 7:0. W przedostatniej części spotkania kilka przegranych pojedynków miotacza Łukasza Przybułka oraz dwubazowy hit Marka Podgórskiego pozwoliły Centaurom odrobić część strat, ale trener Catalan zastąpił na górce młodszego kolegę i opanował sytuację. VII runda nie przyniosła zmiany wyniku i KWK Construction Dęby wygrały 8:4.

Pałkarze z Osielska wybili łącznie w obu meczach 20 hitów, najwięcej Amerykanie Catalan i Philip Acosta - po cztery oraz Sztejka trzy. Ten ostatni asystował przy trzech obiegach. Paweł Jasiakiewicz zdobył cztery punkty (i dwie asysty), brylował też szybkością i sprytem (pieć skradzionych baz). 


KWK Construction Dęby Osielsko - Bielawa Vikings 34:2 (4 r.) i 20:0 (5 r.)

W sobotę (27 kwietnia) baseballiści KWK Construction Dębów Osielsko zwycięsko zainaugurowali swój udział w tegorocznych rozgrywkach Bałtyckiej Ligi Baseballu. W sobotę w Osielsku dwukrotnie rozgromili zespół Bielawa Vikings 34:2 i 20:0. Oba mecze zakończyły się przed czasem wskutek wysokiej przewagi gospodarzy: pierwszy po 4 rundach, drugi w V rundzie przy 1 aucie. Dla dolnośląskiej drużyny, która do tej pory uczestniczyła jedynie w towarzyskich meczach i turniejach, był to debiut w rozgrywkach ligowych. KWK Construction Dęby, broniące mistrzowskiego tytułu z ubiegłego sezonu BLB, zagrały głównie zawodnikami zaplecza.

Jarek S. Kaźmierczak

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor