Pozostałe 20 kwi 20:52 | Redaktor
Dwie porażki dębów w Kutnie

fot. bw

Nie udało się baseballistom KWK Construction Dębów Osielsko wygrać któregoś z dwóch sobotnich spotkań w Kutnie. Blisko sukcesu byli w pierwszym spotkaniu, utrzymując remis w ostatniej rundzie, ale trzybazowy hit Dominika Gajdzińskiego zakończył spotkanie zwycięstwem Stali 6:5.

Wyniki - Ekstraliga baseballu, II kolejka (sobota, 20 kwietnia):

  • Stal Kutno – KWK Construction Dęby Osielsko 6:5 i 8:1
  • Centaury Warszawa – Silesia Rybnik 14:4 i 5:9
  • (awansem 6 kwietnia) Barons Wrocław – Gepardy Żory 5:8 i 10:2

Miłe złego początki... Już w inauguracyjnej rundzie osielszczanie objęli prowadzenie 3:0. Stal szybko skontrowała i po dwóch partiach prowadziła 5:3. Zespół KWK Construction Dębów zdołał jednak wyrównać na 5:5 i taki wynik utrzymywał się do ostatniej 9. rundy. Osielszczanie szykowali już taktykę na dogrywkę, do której brakowało jednego wyautowania zawodnika gospodarzy. Niestety, przy dwóch autach i z jednym biegaczem w polu Dominik Gajdziński wybił hita za 3 bazy, umożliwiając koledze zdobycie punktu na wagę zwycięstwa 6:5. W drugim spotkaniu dominowali gospodarze. Już na początku wybili home runa za 3 punkty, potem powiększali przewagę i ostatecznie Stal wygrała 8:1.

Za tydzień baseballistów KWK Construction Dębów czeka pracowity weekend. W sobotę 27 kwietnia o godz. 13 i 16 rezerwy zmierzą się w Osielsku z niedawno powstałą drużyną Bielawa Vikings. W niedzielę 28 kwietnia I zespół pojedzie do Konstancina, gdzie rozegra dwumecz Ekstraligi z Centaurami Warszawa.

Jarek S. Kaźmierczak

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor