Pozostałe 12 mar 2019 | Redaktor
Gwiazdy lekkoatletyki na stadionie Zawiszy. Zostań wolontariuszem

fot. ilustracyjne/bw

Trwa rekrutacja wolontariuszy na Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, które odbędą się w sierpniu (9-11) w Bydgoszczy. Zgłaszać się można do 21 kwietnia.

System rekrutacji wolontariuszy na mistrzostwa został uruchomiony w styczniu. Chętni mogą zarejestrować się w programie za pomocą formularza na oficjalnej stronie imprezy. Zgłaszać się można do 21 kwietnia - po tym terminie zostaną ogłoszone wstępne wyniki i prowadzone będą rozmowy z kandydatami na wolontariuszy.

Drużynowe Mistrzostwa Europy to największa lekkoatletyczna impreza odbywające się w Polsce. Organizatorzy podkreślają, że dla wolontariuszy to niepowtarzalna szansa, aby poznać zawody od kuchn".

Od zeszłorocznej edycji DME organizowane są co dwa lata, w latach nieparzystych. W Bydgoszczy odbędą się w dniach 9-11 sierpnia. Do rywalizacji na stadionie Zawiszy przystąpi 12 państw. Każde w poszczególnej konkurencji (zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn) będzie mogło wystawić tylko jednego przedstawiciela.

Przed dwoma laty we francuskim Lille reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce, ustępując tylko ekipie Niemiec.  W Bydgoszczy rywalami polskich lekkoatletów będą sportowcy z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Ukrainy, Włoch, Czech, Grecji, Szwecji, Finlandii i Szwajcarii.

Szczegóły dotyczące wydarzenia TUTAJ.

źródło: Bydgoszcz.pl

oprac. red. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor