Pozostałe 15 lip 2018 | Redaktor
Marika i Łąki Łan na polskim Super Bowl w Bydgoszczy

Stadion „Zawiszy” przy ul. Gdańskiej 163 będzie areną najważniejszego meczu sezonu w Toplidze futbolu amerykańskiego. Oprócz sportowców, gwiazdami show będą Marika i zespół Łąki Łan.

Tegoroczny sezon Topligi zwieńczy zaplanowany na 21 lipca XIII SuperFinał, którego stawką będzie pierwsze oficjalne Mistrzostwo Polski pod egidą Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dwie najlepsze drużyny najwyższej klasy rozgrywkowej Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego - Warsaw Eagles i Kozły Poznań - zagoszczą w tym roku na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy. Podczas sześciu ostatnich finałów Topligi na trybunach zasiadło łącznie blisko 72 000 widzów.

Finał rozgrywek to największe święto futbolu amerykańskiego oraz okazja do wyśmienitej zabawy dla całych rodzin. Jak na SuperFinał przystało, mecz będzie miał oprawę w iście amerykańskim stylu, nawiązującą do Super Bowl - finału National Football League (NFL). Zaplanowane są występy muzyczne, artystyczne, a także turniej futbolu flagowego, który będzie wyśmienitą przystawką przed głównym daniem wieczoru. Oprócz tego: wyścig na ergometrach wioślarskich, niepowtarzalne show treningu funkcjonalnego oraz niezliczone atrakcje dla najmłodszych uczestników - m. in. możliwość przejażdżki quadami, sprawdzenia się w łucznictwie, ogromny plac zabaw pełen dmuchańców czy trampolin. Wszystko w niesamowitej oprawie, godnej wielkiego finału.

Wrażenia kibiców wzmocnią komentatorzy i didżeje, a fanów animować będą tancerki. Jak zwykle na futbolowych imprezach wszystko odbędzie się w przyjaznej, bezpiecznej i rodzinnej atmosferze.

Gwiazdami muzycznymi wydarzenia będą Marika oraz zespół Łąki Łan. Artystka wykona Hymn Polski i zaśpiewa po zakończeniu spotkania. Grupa Łąki Łan zagra przed meczem i w przerwie miedzy połowami.

- Bydgoszcz to miasto, które z roku na rok, coraz bardziej stawia na futbol amerykański, czego dowodem jest prężny rozwój klubu Archers. Dlatego jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że to właśnie tu dojdzie do kulminacji sezonu najwyższej klasy rozgrywkowej PLFA. Na dodatek historycznego, bo przecież w tym roku zespoły rywalizują o mistrzostwo Polski już pod egidą Ministerstwa Sportu i Turystyki. Czeka nas ogromne święto, podczas którego kibice nie będą mogli narzekać na brak atrakcji i każdy z nich znajdzie coś dla siebie. Znakomitą informacją jest również to, że tegoroczny finał będzie transmitowany na żywo na głównej antenie Polsatu Sport - mówi Przemysław Kazaniecki, prezes Polskiego Związku Futbolu Amerykańskiego.

O prawo gry w SuperFinale, przez cztery miesiące, rywalizowało osiem drużyn Topligi. Ostatecznie awans wywalczyły zespoły z najbogatszymi tradycjami futbolowymi w naszym kraju. Warsaw Eagles, czyli najstarszy klub w Polsce, dla którego będzie to piąty finał w historii i okazja do sięgnięcia po trzeci tytuł mistrzowski. Jak również, najstarsza organizacja w województwie wielkopolskim - Kozły Poznań. Ekipa ta w najważniejszym meczu sezonu zagra po raz pierwszy.

- Liczymy na bardzo dobry i wyrównany mecz. Do tej pory pojedynki Eagles z Kozłami były bardzo emocjonujące, więc myślę, że i teraz nie będzie inaczej. Obie drużyny mają trzy tygodnie na odpoczynek i doszlifowanie zagrywek. Dodatkowym smaczkiem tej rywalizacji będzie jak Charles McCrea zaprezentuje się w swojej nowej drużynie w konfrontacji z zespołem, którego barw bronił jeszcze dwa lata temu. Jedno jest pewne - oba zespoły są bardzo głodne sukcesu i na pewno będą walczyć do ostatniej sekundy. - zapowiada Piotr Krakowski, Komisarz Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Program XIII SuperFinału PLFA w Bydgoszczy

15:00

start sportowo-kulturalnego pikniku na promenadach Stadionu im. Zdzisława Krzyszkowiaka (wstęp wolny)

- korzystaj z niezliczonej liczby atrakcji

- weź udział w konkursach ze wspaniałymi nagrodami

- skosztuj pysznych amerykańskich potraw podczas festiwalu foodtracków

- poznaj zasady futbolu amerykańskiego podczas Turnieju Futbolu Flagowego

19:00

uroczysta ceremonia otwarcia SuperFinału

- występ orkiestry symfonicznej

- koncert Łąki Łan

- pokaz cheerleaderek

- hymn w wykonaniu polskiej wokalistki, Mariki

20:00

rozpoczęcie meczu

- niesamowita oprawa audiowizualna widowiska, pokazy pirotechniki

Po raz pierwszy impreza wieńcząca sezon najwyższej klasy rozgrywkowej PLFA odbędzie się w województwie kujawsko-pomorskim. Dotychczasowe SuperFinały zostały rozegrane w czterech województwach: dolnośląskim (4), mazowieckim (5), podlaskim (1), pomorskim (1) i łódzkim (1).

Bilety w cenach 15, 25, 30 i 40 PLN można kupić za pośrednictwem strony www.ticketmaster.pl

Bilety będzie też można kupić w kasie stadionu w dniu meczu.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor