Pozostałe 16 sty 2022 | ak
Międzyszkolna Liga Szachowa gościła w Czernikowie. Za nami piąty turniej, piątej edycji [ZDJĘCIA]

Na starcie piątego turnieju, który odbył się w sobotę (15 stycznia) w Zespole Szkół w Czernikowie, stanęło 126 młodych adeptów gry w szachy z całego województwa, w tym 28 z samego Czernikowa. Najmłodszy zawodnik turnieju, Leon Sadaj z przedszkola Lokomotywa w Bydgoszczy ma zaledwie 4 lata.

Turniej Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej został otwarty przez organizatora cyklu Arkadiusza Matczyńskiego i wicedyrektora szkoły Andrejusa Sivickisa, a w uroczystości uczestniczyli m. in. wicewojewoda Józef Ramlau, wicekurator Maria Mazurkiewicz. Sędzią głównym zawodów był Mikołaj Włoch, a towarzyszyła mu Wiktoria Sivickis.

Zwycięzcą Grupy A został Jan Skrzypiński z SP 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Środzie Wielkopolskiej, przed Miłoszem Murawskim z SP 66 w Bydgoszczy i Bartoszem Przybylskim ze Szkoły w Łochowie.

Grupa A
1. Jan Skrzypiński - SP2 w Środzie Wielkopolskiej
2. Miłosz Murawski - SP66 w Bydgoszczy
3. Bartosz Przybylski - SP w Łochowie
4. Mariusz Matczyński - VIII LO w Bydgoszczy
5. Szymon Mioduszewski - SP w Łochowie

Natomiast zwycięzcą Grupy B został Paweł Pawluczuk z VIII LO w Toruniu, drugi był Jakub Markiewicz z SP2 w Koronowie, a trzeci Bruno Oźmiński z SP w Kruszynie.

Grupa B
1. Paweł Pawluczuk - VIII LO w Toruniu
2. Jakub Markiewicz - SP2 w Koronowie
3. Bruno Oźmiński - SP w Kruszynie
4. Jakub Laskowski - SP w Łubiance
5. Maciej Piotrowski - SP Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy

Cztery puchary i nagrody dla najmłodszej zawodniczki i zawodnika z Grupy A i B,  wręczył dyrektor Biura Poselskiego Adam Galus. Wszystkie nagrody były możliwe dzięki wsparciu m. in: Enea Operator, JetWorld tonery, tusze do drukarek, Solbet oraz lokalnych przedsiębiorstw.

Każdy uczestnik zawodów otrzymał oryginalny wieszak na medale wykonany przez lokalną firmę z Czernikowa, a „Rumiane Jabłko” zaprosiło rodziców i dzieci na słodki poczęstunek i lokalne wyroby przygotowywane w 100 proc. metodami tradycyjnymi.

Oczywiście, co wpisało się już na stałe w tę ligę, po ostatniej rundzie losowane były upominki i zaproszenia do bydgoskich placówek m.in. Filharmonii Pomorskiej, Teatru Polskiego, Kina Helios, Muzeum Mydła i Historii Brudu.

Organizator projektu, Arkadiusz Matczyński zapowiedział już kolejny turniej, który odbędzie się 5 lutego w Koronowie.

Zdjęcia: Edukacja przez szachy/facebook