Pozostałe 6 mar 2019 | Redaktor
Mistrzowskie twarze Bydgoszczy. Będzie umowa promocyjna ze złotymi medalistami

Paweł Wojciechowski, Iga Baumgart-Witan, Marcin Lewandowski, /fot. Anna Kopeć

Iga Baumgart-Witan, Marcin Lewandowski i Paweł Wojciechowski będą promować Bydgoszcz w kampanii marketingowej. – Umowę finalizujemy w przyszłym tygodniu – ujawnił prezydent Rafał Bruski na konferencji prasowej z mistrzami Europy.

Bydgoscy mistrzowie spotkali się z dziennikarzami w środę (6 marca) wieczorem w restauracji na obiektach Zawiszy Bydgoszczy. Na zakończonych w niedzielę halowych mistrzostwach Europy w Glasgow Iga Baumgart-Witan zdobyła złoto w sztafecie 4x400 metrów kobiet, Marcin Lewandowski zwyciężył w biegu na 1500 metrów, a Paweł Wojciechowski w skoku o tyczce.

- Liczę, że nasza trójka bohaterów wystąpi w Bydgoszczy na Drużynowych Mistrzostwach Europy, które odbędą się na stadionie Zawiszy – powiedział prezydent Rafał Bruski. – Chciałem podziękować za promowanie tej imprezy.

Faktycznie, podczas relacji telewizyjnych złoci medaliści mistrzostw Europy w wywiadach często zapraszali do Bydgoszczy na sierpniową imprezę. – Dopinamy ostatnie szczegóły wykorzystania wizerunku naszych bohaterów do promowania naszego miasta – ujawnił Bruski. – Zarówno pani Iga, jak i pan Marcin, i pan Paweł są osobami bardzo rozpoznawalnymi, budującymi markę Bydgoszczy. Rozmowy trwają już od jakiegoś czasu, a w przyszłym tygodniu finalizacja. W przypadku promocji rynek medialny jest tak zbudowany, że lekkoatletykę ciężko pobić, stąd wybór jest bardzo naturalny i oczywisty.

fot. Anna Kopeć

- Kontynuując temat tych Drużynowych Mistrzostw Europy, to zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie 9-11 sierpnia do Bydgoszczy – wtrącił Marcin Lewandowski. – To będzie nasza najsilniejsza drużyna reprezentacji Polski, bo to dla nas jest bardzo ważne. Iga Baumgart-Witan dodała: - Na poprzednich było srebro, to teraz będzie złoto.

- Pamiętajcie, ze ja muszę z wicemistrzem Europy wygrać – zażartował Paweł Wojciechowski, który o miejsce w reprezentacji będzie rywalizował z Piotrem Liskiem, który w Glasgow zajął drugie miejsce za zawodnikiem Zawiszy.

Mistrzowie podzielili się z dziennikarzami wrażeniami z mistrzostw oraz opowiadali o swoich planach na nadchodzący sezon. Odebrali też okolicznościowe upominki o gratulacje od władz miasta i CWZS Zawisza.

fot. Anna Kopeć

jk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor