Pozostałe 18 maj 2018 | Redaktor
Młodzi samurajowie powalczą o Mistrzostwo Polski

źródło: blog1.kendo.bydgoszcz.pl

Japońskie sztuki walki kendo ponownie zawitały do Bydgoszczy. Już w ten weekend (19-20 maja) dzieci i młodzież zmierzą się w rywalizacji o mistrzostwo Polski.

Kendo to widowiskowe sztuki walki, wywodzące się z japońskiej szermierki. Zawodnicy walczą przy użyciu bambusowych mieczy i muszą trafić przeciwnika w jedno z miejsc przewidzianych regulaminem. W kendo liczy się technika, spostrzegawczość i szybkość.

Już po raz szósty Mistrzostwa Polski Dzieci, Juniorów i Młodzieży w Kendo organizowane są w Bydgoszczy. Natomiast po raz pierwszy w naszym mieście kibice obejrzą zmagania najlepszych polskich zawodniczek w II Drużynowych Mistrzostwach Polski Kobiet w Kendo.

Wszyscy miłośnicy Japonii, sportu oraz nowych wrażeń mogą przyjść i pokibicować zawodnikom w hali sportowej Zespołu Szkół nr 10 w Bydgoszczy (ul. Karłowicza 2). Mistrzostwa Polski Dzieci, Juniorów i Młodzieży odbędą się w sobotę (19 maja) w godzinach od 10.00 do około 18.40. Z kolei w niedzielę o laury powalczą kobiety. Otwarcie zawodów o godzinie 11.00, a planowane zakończenie około godziny 14.00.

Dodatkowo w sobotę przed godziną 18.00 będzie można obejrzeć pokaz japońskiego łucznictwa – kyudo. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor