Pozostałe 30 cze 2019 | Redaktor

19-letni Sebastian Chmara (CWZS Zawisza Bydgoszcz) zdobył złoty medal w skoku o tyczce na trwających w Lublinie młodzieżowych mistrzostwach Polski w lekkoatletyce.

Zawodnik Zawiszy Bydgoszcz w drugiej próbie pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości pięciu metrów. To rekord życiowy Sebastiana Chmary.

Sebastian Chamara (ojciec) i Sebastian Chmara (syn)/fot. Facebook/Sebastian Chmara

Sebastian Chmara (junior) jest podopiecznym trenera Wojciecha Dakiniewicza (z lewej).

Drugie miejsce w niedzielnym (30 czerwca) konkursie skoku o tyczce zajął wynikiem 4,80 m Maciej Włódarski (CWZS Zawisza Bydgoszcz).

W rzucie młotem Adrian Muszyński (CWZS Zawisza Bydgoszcz) zajął trzecie miejsce wynikiem 57,40 m. Czwarty w tym konkursie był zawodnik BKS Bydgoszcz Radosław Sikora, który w ostatnim rzucie posłał młot na odległość 55,45 m.

W sobotę (29 czerwca) na najwyższym stropniu podium w skoku wzwyż stanęła Adrianna Sułek. Wieloboistka Zawiszy Bydgoszcz skoczyła 1,84 m. W drugim dniu mistrzostw Adrianna dołożyła jeszcze jeden srebrny medal do dorobku Zawiszy, skacząc w dal 6,02 m i zdobywając tym samym srebro.

Tutaj relacja z drugiego dnia zawodów w Lublinie, m.in;. ze skokami Sebastiana Chmary: