Pozostałe 5 maj 2019 | Redaktor
Święto baseballa w Osielsku [WYNIKI]

fot. archiwum

W Osielsku trwa silnie obsadzony XI Turniej Północy o Puchar Dewelopeo w baseballu. O główne trofeum walczą reprezentacje Polski I (seniorzy) i Polski U23, zespół Baseball Stars złożony z obcokrajowców grających w polskich ligach oraz gospodarze - KWK Construction Dęby Osielsko.

Wyniki piątkowych i sobotnich spotkań:

  • KWK Construction Dęby Osielsko - Polska I 0:16
  • Baseball Stars - Polska U23 4:0
  • KWK Construction Dęby Osielsko - Polska U23 0:7
  • Baseball Stars - KWK Construction Dęby Osielsko 13:0
  • Polska U23 - Polska I 8:8

Ostatni mecz, decydujący o zwycięstwie w turnieju, pomiędzy Polską I i Baseball Stars rozegrany zostanie w niedzielę o godz. 10.

Wiadomo już, że KWK Construction Dęby Osielsko okazały się tym razem bardzo gościnne, uległy wszystkim rywalom i zajmą ostatnie miejsce w turnieju. Trzeba jednak zaznaczyć, że gospodarze grali w eksperymentalnym składzie, oddając swoich czołowych graczy... rywalom. Osielszczanie występują w obu zespołach reprezentacyjnych oraz w teamie Baseball Stars.

Niestety, baseballistom nie sprzyja pogoda. Opady deszczu kilkakrotnie przerywały mecze, zimno też nie pomaga grającym. Z powodu warunków atmosferycznych odwołany został zapowiadany Mecz Gwiazd z udziałem zawodników „złotej” drużyny Dębów z 2004 roku - mistrzów Polski. Po ostatnim sobotnim meczu odbyła się na boisku krótka uroczystość, związana z obchodami jubileuszu 25-lecia istnienia UKS Dęby, założonego w 1994 roku. W obecności wszystkich drużyn i kibiców zarząd klubu podziękował założycielowi Dębów Jackowi Baumgartowi, który „zaszczepił” baseball wśród młodzieży w Osielsku. Prezes klubu Robert Pochwała wręczył Baumgartowi pamiątkową koszulkę klubową, ogłoszono również zastrzeżenie numeru 62, z którym występował na boisku. Podziękowania trafiły również do Jose Manuela Travieso, twórcy największych sukcesów w historii klubu. Mieszkający przez wiele lat w Polsce Kubańczyk, jako trener i czołowy zawodnik wprowadził Dęby do najwyższej klasy rozgrywkowej i doprowadził do mistrzostwa Polski seniorów w 2004 roku oraz kilku innych medali ligowych. Mimo ukończonych 57 lat, Travieso nadal jest aktywnym zawodnikiem w ligach niemieckich (gdzie obecnie mieszka), gra również w XI Turnieju Północy o Puchar Dewelopeo.

Jarek S. Kaźmierczak

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor