Pozostałe 9 sty 15:21 | Redaktor
Szachowe Grand Prix Klubu Odnowa i Edukacji przez szachy rozpoczęte [GALERIA ZDJĘĆ]

fot. Tomasz Kamiński

28 zawodników wystartowało w pierwszym turnieju nowego cyklu rywalizacji szachistów.

We wtorek (8 stycznia) o 16.30 został zainaugurowany nowy cykl szachowy dla dzieci i dorosłych. Jest to kolejny, po Międzyszkolnej Lidze Szachowej, cykl organizowany przez Edukację przez szachy. Tym razem przy współpracy z Klubem Odnowa znajdującym się na osiedlu Kapuściska.

Szachowe Grand Prix składa się z czterech turniejów rozgrywanych w odstępach miesięcznych w dni robocze od godziny 16.30. Na pierwszym turnieju pojawiło się aż 28 zawodników. Były puchary dla najlepszych, medale oraz nagrody. Prowadzona jest także klasyfikacja generalna, w której do wygrania są trzy drukarki poleasingowe ufundowane przez firmę AR Technika.

Turniej został otwarty przez prezesa Edukacji przez szachy Arkadiusz Matczyńskiego, któremu towarzyszył sędzia główny Mikołaj Włoch. Puchary i medale wręczała dyrektor Klubu Odnowa Grażyna Salemska. Gospodarz placówki przygotował także „bar kawowy”, tak by można było poczuć rodzinną atmosferę i napić się czegoś ciepłego.

Zwycięzcy pierwszego turnieju:

  • Mateusz Budnik w Grupie A
  • Hubert Garyszewski w Grupie B
  • Adrian Komar w Grupie C

Klasyfikacja generalna tutaj

Jeśli cykl spotka się z pozytywnym odzewem grających, to jest szansa, że także w Bydgoszczy będzie można regularnie ćwiczyć swoje umiejętności szachowe i mile spędzać czas.

Terminy kolejnych zawodów pojawią się na stronie edukacjaprzezszachy.pl i Facebooku.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor