Pozostałe 11 maj 2019 | Redaktor

Po majówce z reprezentacjami Polski baseballiści KWK Construction Dębów Osielsko nie zwalniają tempa i wracają do ligowej rywalizacji na dwóch frontach.

W Ekstralidze KWK Construction Dęby czeka wyprawa na Śląsk i dwumecz z Gepardami Żory (niedziela godz. 11). - Nie lekceważymy rywala, bo to nie jest już ubiegłoroczny dostarczyciel punktów - zastrzega Łukasz Snopek, członek zarządu klubu ds. baseballu. - Żorska młodzież już okrzepła po powrocie do Ekstraligi, klub pozyskał też przed sezonem grającego trenera z Japonii i Gepardy sprawiły już parę niespodzianek, jak choćby derbowa wygrana z mistrzem Polski Silesią w Rybniku!

W Osielsku w sobotę i niedzielę rozegrane zostaną kolejne cztery spotkania Bałtyckiej Ligi Baseballu - Grupy Zachodniej. KWK Construction Dęby podejmą w nich rywali z Poznania i Władysławowa. Rookie Goats Poznań to nowa drużyna, ale grają w niej m.in. zawodnicy, którzy uprawiali już baseball w rodzimych ośrodkach, a życiowe drogi zawiodły ich do stolicy Wielkopolski i w Rookie Goats kontynuują swoją przygodę z piłką bazową. Beniaminek z Poznania sprawił już niespodziankę wysokim zwycięstwem z Barons Wrocław, można się więc spodziewać ciekawych pojedynków także w Osielsku. W niedzielę natomiast czeka nas dwumecz "na szczycie" Grupy Zachodniej i całej BLB. KWK Construction Dęby, mistrzowie inauguracyjnej edycji BLB 2018, podejmą brązowych medalistów, Piratów Władysławowo. Zarówno klub, jak i grający w nim zawodnicy mają ekstraligową przeszłość, więc gospodarzy czeka trudny egzamin, tym bardziej że podstawowy skład zespołu z Osielska będzie w tym czasie w Żorach. Mecze BLB tradycyjnie rozpoczynać się będą o godzinie 13 i 16.

Ekstraliga - Żory:

niedziela godz. 11:00: Gepardy Żory - KWK Construction Dęby Osielsko

Bałtycka Liga Baseballu, Gr. Zachodnia - Osielsko:

sobota godz. 12:00 i 15:00: KWK Construction Dęby Osielsko - Rookie Goats Poznań

niedziela godz. 13:00 i 16:00: KWK Construction Dęby Osielsko - Piraci Władysławowo

Jarek S. Kaźmierczak

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor