Pozostałe 25 cze 14:46 | Redaktor
Wielka kasa i wielkie nadzieje na bydgoskie medale olimpijskie w Tokio

fot. Anna Kopeć

Wioślarki i wioślarze z klubu Lotto Bydgostia podpisali aneksy do umów na premię za medalowy wynik podczas  Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Igrzyska to kolejna szansa na  spektakularne powiększenie dorobku medalowego bydgoskiego klubu.

O planach na rok 2019 opowiedział prezes klubu Zygfryd Żurawski. - W roku przedolimpijskim jako klub będziemy chcieli walczyć o drużynowe mistrzostwo Polski, o kolejny tytuł 27. z rzędu i 31. w historii.

Finały podczas mistrzostw świata w Austrii w wioślarstwie rozgrywane będą w ostatnim tygodniu sierpnia, 30-31, i 1 września. - Są to absolutnie najważniejsze dni, dlatego że wtedy rozstrzygnie się, kto zdobędzie kwalifikację olimpijską do Tokio.

Po analizach finansowych zarząd klubu podjął decyzję o wysokości nagród za medale olimpijskie w Tokio. Za złoty medal zawodnik otrzyma 220 tysięcy, 190 tysięcy za srebrny, a za brązowy 160 tysięcy. W przypadku, jeśli medal zdobywa zawodnik lub zawodniczka, który już ma w dorobku medal olimpijski, te sumy podwajają się - zapowiedział prezes Zygfryd Żurawski.

fot. Anna Kopeć

Grzegorz Sołtysiński, członek zarządu Totalizatora Sportowego, zdradził, że za wyniki za poszczególne lata jest odkładana pewna suma, która się kumuluje i będzie wypłacana właśnie w roku olimpijskim. - Gwarantujemy, że pieniędzy nie zabraknie. Na 90-lecie klubu kupimy jeszcze jedną łódź, co już się finalizuje - mówił.

Potencjalnymi reprezentantkami Polski w wioślarstwie z LOTTO Bydgostii będą: Monika Chabel, Joanna Dittmann, Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska, Martyna Radosz, Izabela Gałek.

fot. Anna Kopeć

Męska część reprezentacji to zawodnicy: Mikołaj Burda, Dariusz Radosz, Mateusz Biskup, Jakub Dominiczak.

Rok 2020 to nie tylko Igrzyska Olimpijskie, ale także Igrzyska Paraolimpijskie, do startu w których sapirują z LOTTO Bydgostii Magdalena Maxelon i Daniel Bojarek.

Umowę ze strony klubu podpisywane były przez prezesa LOTTO-Bydgostia Zygfryda Żurawskiego i wiceprezasa ds. sportowych Waldemara Nowakowskiego.

fot. Anna Kopeć

Oprócz planów olimpisjkich, klub pochwalił się też postepami w budowie nowej przystani.

fot. Anna Kopeć

Jak mówiła wiceprezydent Iwona Waszkiewicz, powstająca nowa przystań to zwieńczenie wszystkich sukcesów klubu. - Inwestycja będzie piękna i funkcjonalna nie tylko wewnątrz, przygotowana odpowiednio dla zawodników, ale również na zewnątrz. Liczę, że jeszcze bardziej pomoże w osiąganiu sukcesów - mówiła. Inwestycja to koszt 24 mln złotych, które w całości wykłada miasto.

sw

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor