Pozostałe 8 kwi 2019 | Redaktor
Wygrywają z myślą o paraolimpiadzie w Tokio

Marta Cieślińska/fot. Anna Kopeć

Sukces bydgoskich sztangistek w drodze do paraolimpiady w Tokio. Paulina Przywecka-Puziak i Marta Cieślińska wygrały na mistrzostwach Polski osób niepełnosprawnych.

Mistrzostwa odbyły się w miniony weekend (6/7 kwietnia) w hali Zawiszy Bydgoszcz. Paulina Przywecka-Puziak zdobyła złoto w kategorii do 67 kilogramów, zaliczając próbę z ciężarem 104 kilogramy. Z kolei Marta Cieślińska pobiła o 2,5 kiliograma swój rekord życiowy, dźwigając ciężar o wadze 57 kilogramów.

Obie zawodniczki reprezentują Stowarzyszanie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start Bydgoszcz”, a wspiera je Stowarzyszenie „Serduszko na Dłoni”, prowadzące dedykowaną im akcję „W drodze do Tokyo. Na paraolimpiadę w 2020”. Przez najbliższe dwa lata będą organizowane różnego rodzaju imprezy charytatywne, na których będą zbierane pieniądze na rzecz Marty i Pauliny.

Paulina Przywecka-Puziak/fot. nadesłane

Marta Cieślińska/fot. nadesłane

Zawodniczki można wesprzeć, wpłacając darowiznę na konto stowarzyszenia z dopiskiem „W drodze to Tokio”: Stowrzyszenie „Serduszko na dłoni”, ul. Węgierska 5/43, BGŻ BNP PARIBAS 28 1600 1462 1838 8525 6000 0001.
 .

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor