Pozostałe 28 maj 2018 | Redaktor
Złota Kinga z Bydgoszczy. Mistrzyni Polski w pływaniu

Kinga Pradowska i trener Daniel Grzyb/fot. nadesłane

Reprezentantka MUKS „Piętnastka” Bydgoszcz, Kinga Paradowska zdobyła złoty medal mistrzostw Polski na dystansie 200 m stylem zmiennych rozegranych w miniony weekend w Łodzi.

Kinga na podium/fot. nadesłane

Kinga ma 17 lat i jest uczennicą XV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w  bydgoskim Fordonie. Na mistrzostwach w Łodzi zwyciężyła z czasem 2:17.03 na dystansie 200 m stylem zmiennym i tym samym wypełniła minimum na mistrzostwa Europy juniorów, które odbędą się w lipcu w Helsinkach.

Z kolei na dwa razy dłuższym dystansie Kinga przypłynęła w finale A na czwartym miejscu z czasem 4:53.77, który także kwalifikuje ją do rywalizacji na mistrzostwach Europy.

Kinga Paradowska jest podopieczną trenerów Daniela Grzyba i Roberta Strzałki.

- Jestem przeszczęśliwy – wyznał „Tygodnikowi” dyrektor szkoły Stanisław Pilewski. – Dawno już nie mieliśmy złotego medalu w seniorskich mistrzostwach. Kinga jest wspaniałą zawodniczką i uczennicą. Jest bardzo pracowita osobą, która pięknie potrafi łączyć naukę ze sportem.

Dyrektor Pilewski podkreślał też bardzo dobrą współpracę z innymi szkołami. Kinga uczyła się i podjęła pływanie w Szkole Podstawowej nr 60 na Glinkach, a kontynuowała naukę i treningi już w gimnazjum w Fordonie.

Ważna jest też atmosfera. - Te dzieciaki się wspierają nawzajem i są pod opieką świetnej grupy trenerów – mówił nam, wyraźnie uradowany dyrektor Pilewski. – Teraz będziemy mocno ściskać kciuki za sukces na mistrzostwach Europy.

Pozostali bydgoscy pływacy walczyli w Łodzi w finałach B. Trener Daniel Grzyb wylicza: Aleksandra Dudek (cztery finały), Patryk Winiatowski (dwa finały), Wiktoria Rutkowska (jeden finał), Marianna Rydyńska (trzy finały), Marta Holak (jeden finał)

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor