Pozostałe 5 lut 11:15 | Redaktor
Znani gracze mają pomóc odrabiać straty [TYGODNIK W KLUBACH REGIONU]

Marcin Krzywicki (wychowanek Zawiszy Bydgoszcz) z siostrą Eweliną siatkarką Pałacu Bydgoszcz/fot. Twitter Marcina Krzywickiego

Klub Sportowy Łochowo w ostatnich latach co pół roku stał nad przepaścią i nie było wiadomo – zagra czy nie zagra, wycofa się z ligi, czy jednak będzie dalej walczył. Teraz czarne chmury mają zostać rozwiane. W Łochowie idzie nowe!

Nowi zawodnicy na testach, sponsorzy i ambitne plany. W podbydgoskiej wsi także chcą pokazać grę, która sprawi mieszkańcom kibicom trochę frajdy i radości.

Klub założono w 2003 roku. Drużyna seniorów zmagania zaczynała od C klasy. Później przez kilka sezonów rywalizowała w B klasie. W 2011 roku mogła cieszyć się z awansu do A klasy, a w 2015 roku do piątej ligi. Przez ten czas zmieniali się prezesi, dochodziło również do wielu zmian na stanowisku trenerskim. Co gorsza, brakowało piłkarzy. W ostatnich miesiącach zespół grał pod nazwą Łochowo/Akademia Futbolu Brzoza, bo posiłkował się zawodnikami z akademii. Ale ostatecznie wrócił do dawnej nazwy.

Obecny prezes Tomasz Cyrankiewicz zamierza nieciekawą sytuację poprawić.

– Wiosną chcemy się utrzymać, a w kolejnym sezonie powalczyć o awans do czwartej ligi. Wszystko w naszych rękach – nie ukrywa sternik klubu.

Pierwsze ruchy transferowe już za nami. Grającym trenerem KS Łochowo został Tomasz Rogóż (w trakcie kariery reprezentował kluby: Zawisza Bydgoszcz, Chemik/Zawisza Bydgoszcz, Zagłębie Lubin/awans do ekstraklasy, Górnik Polkowice/I liga, Victoria Koronowo, Olimpia Grudziądz/z tym zespołem świętował trzy awanse, Elana Toruń, Unia Solec Kujawski, Elana, Legia Chełmża, Rol.Ko Konojady). Popularny „Rogi”, jak widać, z niejednego pieca jadł chleb i na jego doświadczenie działacze bardzo liczą.

Nowa twarze w zespole to: Marcin Krzywicki (z przeszłością ekstraklasową), Maciej Słupecki, Dawid Kozanecki, Łukasz Michalski i Przemysław Nowak. Więcej będzie wiadomo po meczach kontrolnych.

– Kadra powoli się krystalizuje. A trzon zespołu już się tworzy. Chciałbym mieć 18–20 zawodników – mówi Rogóż.

Pierwszy sparing KS rozegra 3 lutego z juniorami starszymi MUKS CWZS Bydgoszcz (ul. Gdańska).

Po rundzie jesiennej w tabeli V ligi (grupa I) Łochowo zajmuje ostatnie miejsce (tylko cztery punkty). Do przedostatniej drużyny (Toru Laskowice) traci cztery „oczka”. Zadanie, które postawili przed zespołem działacze, nie jest łatwe. Ale straty z pewnością można odrobić.

W klubie trenuje ponadto pięć drużyn młodzieżowych. Oprócz prezesa Cyrankiewicza, o dobro KS dbają też Aleksander Nowak i Mieczysław Baczewski.

 

Marcin Karpiński

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor